Land Rover Defender Kaplama & Defender Modifiye
Yayınlanan: Aksoy Youtube

Land Rover Defender Kaplamayla Nasıl Modifiye Yaptık ?

Defender Kaplama & Defender Modifiye

Land Rover Defender Kaplamayla Nasıl Modifiye Yaptık ?

Defender Kaplama

Tüm ürünlerimizi görmek için tıklayın !

Defender Modifiyesine Başlıyoruz

Evet arkadaşlar , aksesuarsız araba nasıl güzelleştirilir , bu arabayla size göstereceğiz. Hiç aksesuar kullanmadan aracı okadar güzel bir hale getireceğiz ki sahibi bile tanıyamayacak.

Defender Kaplama da neler yapacağız ?

Land Rover Defender aracımıza sadece kaplama ve boya detayı yapacağız. Finalde bu arabayı tanıyamayacaksınız.

Aracın üzerinde PPF kaplama vardı. PPF kaplamasını söktük. Sadece kaplayacağız. Önümüzde 6 günlük bir süreç var ve 6 günde bu aracı finalde sizler için hazırlayacağız. Umarım beğenirsiniz.

Defender Kaplama ve Modifiye Aşamaları

Arkadaşlar defenderin bütün herşeyini söktük. Hatta 4 kapısı kalmıştı , 4 kapıyı da söktük. Bir yandan söküyoruz , bir yandan da Defender’i kaplıyoruz. İlk aşamada sol tarafı kapılarda dahil kaplandı.

Daha sonrasında kapının iç kısımlarını yani kapının içini kapladık. Kapladıktan sonra toplamaya başlayacağız.

Defender’a aynı zamanda kil temizliği yapıyoruz. Kil temizliğinden sonra kurulanacak ve arabanın iç kısımlarını da komple kaplayacağız. Finalde size bu aracı çok güzel göstereceğiz. İNANAMAYACAKSINIZ !

Aracımız kaplama esnasındayken bir kaç detaydan bahsedelim. Arabanın iç kısmını tek parça halinde kaplıyoruz. Ön arka kapısı tek bir parça halinde kaplanıyor. Ek kesinlikle yapılmıyor.

Defender Kaplama ‘ da kaplanmayan tek yer , kapı menteşeleri ve kitlenen kısımlar. Haricinde tek parça halinde tüm kapı iç kısımlarını da kaplıyoruz.

Maaliyetli bir arabanın kaplaması 10.000 TL ise iç kaplamasıyla birlikte x2 yani 20.000 TL bandında kaplanır. Dışı hangi fiyata kaplanıyorsa , iç kısmı da yine aynı fiyatla kaplanır.

Bir kapının kaplanması 3,5 – 4 saat sürüyor. 4 Kişi arabanın 2 kapısını 1 günde orjinal bir şekilde yapıyor.

Land Rover Defender Kaplama & Defender Modifiye

Görsel de gördüğünüz gibi , araç çok güzel oldu. Biz yaptık. Aksoy Tuning çalışanlarının eline sağlık. 4 günde yaptık. Aracın üzerinde sadece kaplama işlemi yapıldı.

Kaplamamızda çok büyük özellikler var. Müşterimiz Kapı içlerinde de kaplama yapılmasını istedi. Değişen gözükecek belki ekspertizde ama müşterimiz arabasını çok sevdiği için aracın iç kısımlarını da istiyorum dedi. Ve biz parça parça kaplamadık. Tamamıyla hepsini tek bir parçada kapladık. Kesme biçme kesinlikle yok.

Defender Kaplama da başka neler yaptık ?

Defender Kaplama ‘da arabamızın detaylarını parlak siyaha boyadık. Komple parlak siyah ile boyandı. Kaputu , panjuru ve ön tamponumuzu kapladık. Alt kısımlarını komple parlak siyaha boyadık. Kaliperleri sarı yaptık. Ayna kapakları , havalandırmaları , etekleri ve arka bagajı siyaha boyadık.

Her zaman söylediğimiz gibi detay. 2 renk yaptık. Detay çok önemlidir arkadaşlar. Biz Defender Kaplama da detay yaptık ve arabayı size güzel gösterdik.

Böylece Defender Kaplama ve Defender modifiye nasıl yapılır sorularını sizler için yanıtlamış olduk.

Defender Kaplama İçin Aksoy Tuning ile İletişim Geçin

Web site / Sosyal medya / İletişim
Perakende satış :
https://www.aksoytuning.com
Toptan satış : www.toptanarabaaksesuar.com

Facebook : https://www.facebook.com/aksoytuning….
İnstagram :
https://www.instagram.com/aksoy_tuning/


Whastapp / Sipariş : 0 (505) 114 15 16
Şirket iletişim : 0 (212) 555 66 08
Müşteri hizmetleri : 0 (850) 303 7 300

2007 yılında istanbul`da kurulmuş olan firmamızın e-ticaret platformu olan www.aksoytuning.com web sitesi siz müşterilerimize oto aksesuar, tuning ve modifiye çözümleri getirmek amacıyla kurulmuştur.

Tüm Türkiye çapında 40`ın üzerinde bayi yapımıza her geçen gün yenileri eklenmektedir. Sizlerde bayimiz olabilir yada geniş ürün yelpazemizden beğendiğiniz ürünleri 0212 555 66 08 den sipariş verebilir hatta ürünlerimizi mağazamızda görerek, konusunda uzman arkadaşlarımızın yönlendirmeleri doğrultusunda aracınıza uygun modifiye parçaları satın alabilirsiniz.

Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz! Sorularınız için: AKS AKSOY BİLGİ TEKNOLOJİLERİ OTO İNŞAAT SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. Sanayi mah Adem Yavuz Sok No:21 Güngören – İstanbul Tel : (212) 555 66 08 Fax : (212) 555 66 09 Email: [email protected]

” LAND ROVER DEFENDER ”

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth dahil olmak suretiyle bütün Kraliyet Ailesi’nin resmi araçları arasında bulunan Defender, David Beckham’dan Jamie Oliver’a, Richard Hammond’dan Paul McCartney’e, Steve McQueen’den Marilyn Monroe’ya kadar birden fazla ünlünün direksiyonu başına geçtiği bir araçtır. Land Rover Defender, bugüne kadar 2 milyon adedin üstünde üretilerek hem dünyanın en fazla satan safkan arazi araçlarından oldu hem de en uzun süreli üretilen otomobiller arasındaki yerini aldı.

Defender, tamamıyla yenilenmesinin sonrasında James Bond filmlerindeki rollerine tam hız devam ediyor. Serinin en yeni yani 25’nci filmi, “No Time To Die”da rol alan yeni Defender, tanıtımının hemen ardında ilk defa beyaz perdede boy gösteriyor. Filmin dublör ekibi tarafından zorlu arazi koşullarında sonuna kadar denenen yeni Defender, bir otomobilin geçmesi çok zor şartları ardında bırakarak ne kadar sağlam bir araç olduğunu böylece göstermiş oluyor.

İkinci Dünya Savaşı’ndan türetilen (Willys) Jeep’in İngiliz eşdeğeri olan araç, sağlamlığı ve çok yönlülüğü ile dünya genelinde bir ün kazandı. Çelik merdiven şasisi ve alüminyum alaşımlı bir gövde kullanan Land Rover, orijinal olarak Rover motorlarının ayarsız sürümlerini kullandı. Orijinal Defender, Land Rover Defender’ın (L663) gelmesine rağmen hala gelişmekte olan ülkelerde üretiliyor.[kaynak belirtilmeli]

Defender yeni nesil bir dizayn olmasa da, Land Rover serisine kıyasla önemli değişiklikler içeriyordu, örnek olarak önceki bütün yaprak yayların aksine ön ve arka helezon yayların kullanılması; yüksek kapasiteli (yük) modellerde arka yaprak yayların tutulması hariç. Helezon yaylar hem daha iyi sürüş kalitesi hem de tasarlanmış aks mafsalı sunuyordu. Transfer kutusuna kilitlenebilir bir merkez diferansiyel eklenmesi, defans oyuncusuna kalıcı (yolda) dört tekerlekten çekiş yeteneği kazandırdı. Her iki değişiklik de Range Rover’dan alınmıştır. İç mekanlar da modernize edildi.

Dışarıdan, tam boy motor kaputu ve tam genişlikte entegre ızgara ve farlar, (nihayet) tek parça ön cam ile birleştirilmiş, ilaveten yeni, daha geniş iz akslarını kaplayan genişletilmiş tekerlek bombeleri en göze çarpan değişikliklerdi. Başlangıçta mühendislik departmanı, önceki modellerde olduğu gibi yarı zamanlı bir 4WD sistemini korudu, yalnız artık satılamadı ve bu seçenek 1984’te hemen kaldırıldı. Motor, yeni bir modern seri olan III. ve daha güçlü motorlar aşamalı olarak tanıtıldı.

Land Rovers serisi ve belki de devam eden lisanslı ürünler göz ardı edildiğinde bile, 90/110 ve Defender modellerinin 33 yıllık üretim süresi, 2020’de tarihteki en uzun on altıncı tek nesil otomobil olarak sıralandı.

2020’de Jaguar Land Rover, şasi üzerine gövdeden entegre üstyapıya ve canlı, rijit akslardan tamamıyla bağımsız süspansiyona geçerek gelenekten güçlü bir biçimde kopan tamamıyla yeni nesil Land Rover Defender’ları tanıttı. Menzil, iki dingil mesafesi uzunluğuna ve sadece kapalı, station otomobil gövdelerine indirildi.

 

Bir Yorum Yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü
HEMEN ARA
0 (850) 303 73 00