MXO Çelik Halatlı Uzaktan Kumandalı 13000 lb Vinç 12V

İNDİRİM

4.130,00  5.000,00 

100 adet stokta
SKU AKS936681
Favorilere Ekle

Açıklama

MXO Çelik Halatlı Uzaktan Kumandalı 13000 lb Vinç 12V

MXO Elektrikli Off Road Vinci

ÖZELLİKLERİ

 • Çekme Kapasitesi : 12000 lb (5443 kg)
 • Çelik Halat : Ø 9.5 mm kalınlık, 27 m uzunluk
 • Motor : 6.0 hp / 4.5 kw ( 24 V )
 • Dişli Biçimi : 3’lü evrensel dişli
 • Dişli Reduction Oranı : 265:1
 • Ürün Boyutu : 540 x 160 x 128 mm
 • Sertifikasyon : CE Belgeli (Ruhsata işletebilirsiniz)
 • Kutu İçeriği : Uzaktan kumandalı ve kablolu kumanda dahildir.

OFF ROAD VİNÇ HAKKINDA HER ŞEY

OFF ROAD VİNÇ NE İŞE YARAR?

Yolunuzun üzerindeki engelleri kaldırmak ve aracınızın yolda kalması halinde elektrik gücüyle çok kısa sürede çekilmesini sağlar. Özellikle zorlu hava ve yol şartlarında olası zorlukların yaşanmaması açısından mutlaka aracınızda bulunması gereken bir üründür.

VİNÇLERİN ÜZERİNDE BULUNAN LB ÖLÇÜ BİRİMİ NEDİR?

Pound (Libre), herhangi belirli bir cismin üzerinde bulunduğu desteğe uygulandığı kuvveti temsil eden bir ağırlık birimidir.

1 Lb = 0,45 Kg olarak ölçülmektedir.

OFF ROAD İÇİN VİNÇ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

 • Aracınızın rahatça çekilebilmesi ve çekme sırasında büyük hasarlara sebep olmaması açısından, aracınızın dolu ağırlığının en az 1.7 katı büyüklüğünde güce sahip bir vinç tercih etmelisiniz.
 • Satın aldığınız ürünün yedek parçalarının olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • OFF ROAD İÇİN VİNÇ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

OFF ROAD İÇİN VİNÇ ALIRKEN NE TÜR HALATLAR TERCİH ETMELİYİM?

Sentetik halat hafiftir ve sarması kolaydır. Eğer sık sık kullanım yapıyorsanız, sentetik esneksiz olduğu için kopması halinde kampçı görevi yapmaz, olduğu yere söner. Halat tekrar bağlanıp geçici olarak kullanılabilir. Çelik halata göre çok daha hafiftir. Senede 2-3 kere kullanıyorsanız, çelik halatın kopması halinde kampçı görevi yapar. Battaniye ile kullanılması gerekir. Sarması zordur. Lif atabilir. Eldiven ile kullanılması gerekir. Kopması halinde tekrar kullanılamaz.

OFF ROAD İÇİN VİNÇ MONTAJI NASIL YAPILIR?

Akü ile çalışan elektrikli bir ürün olduğundan elektrik gücünü sağlayan kablolar doğru şekilde bağlanmalıdır. Off Road araçlarında iki şase arasına yeterli kalınlıkta tabla dengeli bir şekilde konulup, vinç tabla üzerine oturtulup, bağlantı noktaları kontrol edilerek vincin tablaya bağlantı civataları tam, sıkı ve dengeli bir şekilde montaj yapılmalıdır. Bu sebeple satın aldığınız ürünün montajı için yetkin garajları tercih etmelisiniz.

OFF ROAD İÇİN VİNÇ NASIL KULLANILIR?

Doğrudan çekme işlemi sırasında vincin halatları araca takılır ve vinç, aracın kaldığı yerde bulunan kaya veya ağaç gibi sabit bir yere strap ile bağlanır. Strap kullanımı, ağaç ve kaya gibi sabit noktalarda vinç halatının zarar görmemesi ve daha sağlam bir çekiş gücü yaratması için önerilir. Çok daha zorlu bir noktada iseniz makara sistemi kullanılıp vinç çekme kapasitesini ikiye katlayarak hem vincinizin hem de aracınızın zarar görmemesi engellenir. Off Road Vinç makara kullanımı, vincin çekme kapasitesini arttırmak içindir. Makara sistemi tekli, ikili ve üçlü sistem olabilir. Şema olarak aşağıdaki gibi olabilir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Bir Değerlendirme Yazın..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü
HEMEN ARA
0 (850) 303 73 00