Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Tuning Ürünleri

Uyumlu Araçlar
Tuning Ürünleri Ürünleri

Sıralama:

 

Tuning Ürünleri

Araç dizayn etme veya parça değiştirme kelimeleri yabancı dilden Türkçeye tuning ve modifikasyon olarak çevrilmiştir. Otomobiller, orijinal ürün üzerinde yapılan kaput logosu ve modifikasyonlar ile kişisel zevklere göre özelleştirilebilen araçlar arasında yer almaktadır. Tuning ürünleri, araç sahiplerinin zevklerine, kullanımlarına ve isteklerine göre otomobillerin görünümünde yapılan, arma yardımıyla otomobili tamamen yenileyen ve kişiselleştiren değişikliklerdir.

Araçların hem iç hem de dış kısımlarında yapılan değişiklikler, genellikle hız ve gücü artırmak için motorda ve performansında yapılan değişiklikleri içerir. Estetik değeri olmayan bu tekniğe iç mekân modifikasyonu da denir. Arabaların dış görünüşünde yapılan bagaj logosu gibi değişiklikler estetik görünüş ile doğrudan ilgili olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Oto Tuning Ne Anlama Gelir?Oto Tuning Ne Anlama Gelir?

Araçlarda tuning veya araç modifikasyonu, araçların performansını veya kullanım özelliklerini iyileştirmek için motorlu taşıtlarda gerçekleştirilen özel modifikasyonlar anlamına gelir. Çoğu durumda buna akustik ve görsel tasarım da dahildir.

Tuning kelimesinin Türkçe karşılığı “ince ayar” olarak bilinir. Daha dar anlamda motor, gövde aerodinamiği veya yol tutuşunda ince ayar yapılarak otomobilin performansının arttığını söyleyebiliriz. Tuning, filtreboru değişimi gibi karmaşık gövde ve motor modifikasyonlarından kaput logosu gibi basit görsel vurgulara kadar uzanır. Ancak, odak noktası araç motorlarının detaylarındadır.

Oto Tuning Nasıl Gerçekleştirilir?Oto Tuning Nasıl Gerçekleştirilir?

Özel tuning uygulamaları günümüzde iki farklı şekilde oluşturulmaktadır. Birincisi orijinal parçaların sökülüp yeni modellerle değiştirilmesi, ikincisi ise değiştirilen aksesuarların, orijinal parçaların programlana bilirliğine uyarlanmasıdır. Bu programlama, performansta genel bir artışa ve günlük kullanımda daha hızlı ve daha hızlı tepkilere yol açar. Hem dizel hem de benzinli araçlara uygulanabilen tuning işlemleri, araçların performansını ve konforunu tamamen etkiler.

Ne Tür Kullanışlı Araba Tuning Ürünleri Var?Ne Tür Kullanışlı Araba Tuning Ürünleri Var?

Araba aksesuarı satın alırken ilk akla gelen, modifikasyonların yanı sıra çok sayıda aksesuar ile arabanın içine ve dışına küçük müdahaleler yapmaktır. Örneğin arabalara takılan bir cep telefonu tutucusu, son zamanlarda serideki en kullanışlı araba aksesuarlarından biri olarak ortaya çıktı. Telefon görüşmelerini, müzik dinlemeyi veya çeşitli işlemleri kolaylaştıran ve sürücünün güvenliğini sağlayan parçalar olarak sık tercih edilmektedir. Araba aksesuarları iç ve dış olarak ayrılmıştır.

Araba iç aksesuarları; Kadran, iç aydınlatma, cam filmi, deri iç mekân, ses ve video sistemi, koltuklar, ön panel, pedallar, vites aksesuar ve araba iş istasyonunun tüm parçaları olarak yerini buluyor. Dış aksesuarlar ise gövde kitleri, far değişimleri, araç renk değişimleri, arka lamba değişimleri ve jant değişimlerini içeriyor. Tüm ürünler farklı renk ve modellere sahiptir.

Son Yıllarda Oto Tuning Ürünlerine Artan RağbetSon Yıllarda Oto Tuning Ürünlerine Artan Rağbet

Son dönemde otomobil aksesuarlarının yaygınlaşmasından doğan bu yeni sektör, araç sahiplerinin de ilgisini çekiyor. Tuning oto ürünleri alanında fuarlar düzenlenmekte olan bu alanda birçok otomobil kullanıcısının ilgisini çekmekte, özellikle bu işle ilgili yerler açılmakta ve her geçen gün gelişen ve gelişen bir yön haline gelmektedir. Araç modifiyesi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır ve bu işlemler şunlardır: İstenmeyen durumların, aracın performans ve işlevselliğinin kaybolmaması için dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de oto tuning için çok popüler olan birçok aksesuar var. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan ve iç tadilatlarına göre daha ucuz olan tuning aksesuarları kullanıcıların uygun fiyatlar ile ulaşabilecekleri bir noktadadır.

Modifiye akort aksesuarları ve performans için şikâyetler genel olarak maliyetlerle alakalıdır. Konuya bir diğer bakış açısında ise az sayıda modifikasyon imkânı olduğu için hız tutkunlarının ilgisi sınırlıdır. Yine de blow off gibi ürünler onların da tercih ettiği ürünler olarak dikkat çekmektedir.

Oto Tuning Ürünleri ile Arabalarınızı YükseltinOto Tuning Ürünleri ile Arabalarınızı Yükseltin

Aksesuar olan ayna kapakları, kapı kolları, far çerçeveleri, yan korumalar ve cam çıtaları gibi piyasada birçok çeşit ve seçenek bulunmaktadır. Çoğu krom malzemeden üretilen aksesuar satın alırken; Araba model uyumluluğu, yüksek kalite ve paslanmaz çelik, garanti, demonte edildiğinde orijinal arabanın zarar görmemesi, montaj kolaylığı gibi faktörlere dikkat edin.

 Otomobillerin görünümü, otomobillerin daha estetik ve dikkat çekici bir görünüm kazanmasını sağlayan arma gibi küçük detaylar sayesinde güncelleniyor. Bu nedenle otomobillere özel üretilen otomobil aksesuarları ile otomobillerin görünümü daha şık ve göz alıcı hale geliyor.

İç ve dış aksesuarlar olmak üzere iki kısma ayrılan oto aksesuar seçenekleri, her iki grupta da otomobillerin görünüşünü ve konforunu değiştiren modellerde kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Araç aksesuar tuning modelleri arasında en çeşitli ve yaygın ürünler arasında bulunan jant kapakları, klasik jantları geride bırakmak ve araçlara benzersiz bir görünüm kazandırmak için jant içlerine uygulanmak üzere tercih edilen ürünlerdir. . Ürün yelpazesinde metalik efektli kapaklardan klasik modellerdeki jant kapaklarına kadar pek çok seçenek bulunmaktadır.

Oto Tuning Ürünleri ile Güvenli TasarımlarOto Tuning Ürünleri ile Güvenli Tasarımlar

Cam filmleri bir diğer popüler üründür. Araç camlarına uygulanan koyu renkli filmler ile dışarıdan bakıldığında aracın içini görünmez veya daha az görünür yapacak şekilde ayarlanabilen seçenekler mevcuttur. Arabalara şık bir görünüm kazandırmak için de idealdirler. Aynı zamanda cam açıkken ön camlar yağmur veya rüzgârın içeri girmesini engelleyen ve hoş bir görünüm veren plastik aksesuarlardır.

Şık görünümün yanı sıra birçok otomobil aksesuarı da koruma ve güvenliği sağlamaya hizmet ediyor. Ön kaput spoileri aracı ve boyayı yoldan araca girebilecek nesnelerden korur. Ayrıca araca uygulanan göstergefiltreel freni gibi değişiklikler araç sahibinin kişisel zevkine ve tercihine göre tasarlanarak aracı kişiselleştirmenize olanak sağlar.

Arabalara Yenilikçi Bir Dokunuş Katan Araba Tuning ÜrünleriArabalara Yenilikçi Bir Dokunuş Katan Araba Tuning Ürünleri

Araç aksesuarları ağırlıklı olarak sürücü ve araç içindeki yolcuların sürüş sırasında konforu ve rahatlığı için tercih edilmektedir. Böyle bir ürün olan araba çantaları, arabanın kapsamını genişletiyor. Gazeteler, cep telefonları ve anahtarlıklar gibi her türlü eşyayı tutmak ve rahatça saklamak için araç koltuklarının yan taraflarına takılırlar. Bu aksesuar aynı zamanda araba bagajları için bagaj havuzlarını da içerir. Dayanıklı ve sert ürünler, araçların bagaj bölümünde taşınan su ve kum sıçramalarına karşı koruma sağlar. Bagaj bölmesi için ağlar ve ipler de vardır. Aynı zamanda, bir arabanın direksiyonuna yapılan farklı desenlerdeki kapaklar da iç eşya listesine aittir.

Otomobilin dış aksesuarları da en az iç aksesuarlar kadar beğeniyle kullanılmaktadır. Yan şeritler ve sırt koruması önceliklidir. Otomobili darbelerden koruyan aksesuarlar da estetik bir görünüm için gerekli şartları oluşturuyor. Bu öğeler arasında pencere tenteleri ve cam filmleri bulunur. Izgaralar ve göbekler de arabalara birinci sınıf bir görünüm veren aksesuarlardır.

Tüm bu seçenekler otomobilleri daha konforlu ve şık hale getiriyor. Ürün seçenekleri arasında oto koltuk kılıfları da sıklıkla tercih edilmektedir. Deri veya çeşitli tekstil malzemelerinden yapılan kılıflar, arabaların daha uzun süre temiz kalmasını ve koltukların zarar görmemesini sağlar.

Konfor Arayanlar İçin Sünger Destekli Koltuk KılıflarıKonfor Arayanlar İçin Sünger Destekli Koltuk Kılıfları

Araç içi döşeme için kullanılan ürünlerin ilave konforunu sağlayan özel dokulu destek süngerleri vardır. Genellikle düz renk olan kılıfların desenli seçenekleri de bulunmaktadır. İnsanların tercihlerine, zevklerine ve tarzlarına göre seçtikleri detaylar, bir arabayı tamamen kişiselleştirmede çok yol kat ediyor. Günümüzde giderek daha sık kullanılan araçlar arasında yer alan otomobiller, düzenli olarak özel bakım gerektirmektedir.

Bu nedenle kullanım zamanlaması ve her bir parçanın şekli doğru belirlenmelidir. Tuning malzemesi ve aksesuarlarından yapılan tüm ürünler, uzun ömürlü olmaları nedeniyle kullanıcılar tarafından değer görmektedir. Ayrıca aksesuar kategorisinde geniş bir ürün yelpazesinin bulunması, istenilen özelliklere sahip modellerin bulunmasını kolaylaştırmaktadır.

Kullanışlı ve Rahat Özelliklere Sahip Tuning ÜrünleriKullanışlı ve Rahat Özelliklere Sahip Tuning Ürünleri

Araçların iç ve dış tasarımını sahibinin zevkine göre kişiselleştirmeye yardımcı olan opsiyonel parçalar ve ürünlerle birlikte birçok aksesuar mevcuttur. Sağ ve sol parça ile birlikte gelen ürünlerden biri olan emniyet kemeri adaptörleri, araca önemli araç güvenlik ekipmanları takılarak aşınmış ve aşınmış parçalarla değiştirilebilir. Silikon yapısı sayesinde ellerinizin kaymasını engelleyen Dişli Kılıfları, araç ekipmanlarınıza da şık bir görünüm kazandırır ve ergonomik tutamak desteğine sahiptir.

Autotuning ürünleri arasında yer alan vites kapakları, güzel tasarımları ve pürüzlü yüzeyi ile keyifli bir sürüş deneyimine katkıda bulunuyor. Ayrıca bu kitlerde bulunan debriyaj, fren ve gaz pedallarını kapatacak özel kit ve kapak seçenekleri, ayaklarınızın kaymasını engellerken güvenli bir şekilde seyahat etmenizi sağlar. Bu parlak ve şık görünümlü ürünler, güvenli sürüşe de katkı sağlıyor. Ürünler faydalı ve kullanışlı olmasıyla hem araç sahiplerine hem de araç sahiplerine destek olmaktadır. Ürün yelpazesi, el frenini bir dişli gibi kapatan ve kaymasını önleyen kapakları içerir.

Vücudu tahriş etmeyen emniyet kemeri kılıflarının yanı sıra estetik bir görünüm için aracın ön kısmında koruma şeritleri kullanılabilir. Motor verimliliği hava filtre aparatları, hava girişinin daha verimli bir şekilde açılmasını sağlayarak araç performansını artırır.

Ayrıca kaputun bazı kısımlarında kullanılabilen rüzgârlıklar, araçta minimum rüzgâr yükü ve harika bir tasarım sağlıyor. Tüm ürünler hem görünümleri hem de tüm teknik özellikleri açısından derinlemesine incelendikten sonra seçenekler arasından mükemmel bir seçim yapılabilir. Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken detaylara göre kısa sürede doğru seçim yapılabilmektedir.

Kullanışlı ve Rahat Özelliklere Sahip Tuning Ürünleriİç ve Dış Dekorayon Konusunda Kaliteli Tuning Malzemeleri

Paslanmaz çelik filtre aracın motoruna daha fazla oksijen girmesini sağlar ve yüksek güç seviyelerinde toz tutma problemlerinin önlenmesine yardımcı olur. Tuning ürünlerinde ve oto aksesuar malzemelerinde dayanıklı valf kapakları kullanılarak hava kaçaklarının önüne geçilebilir. Öte yandan kaput koruyucuları satın alarak araç kaportaları için çarpışmalardan veya diğer dış etkilerden etkili bir koruma alanı oluşturabilirsiniz.

Otomobillerin dikkatini çeken bir tasarım oluşturabilmek için otomobilde sıklıkla otomobil aksesuarlarının malzemeleri arasında yer alan hortum ekleri kullanılıyor. Yapışkan özelliği sayesinde istenilen veya gerekli yerlere montajı kolay, havalandırma kapaklarının dekoratif modelleri sayesinde araçlara daha estetik bir görünüm kazandıran ürünlerdir.

Kemer kılıflarının süngerle kaplanmış olması, aynı zamanda burkulma sırasında boyun bölgesinin kızarmasını da önler ve bu sayede sürüş sırasında daha fazla güvenlik sağlar. Uzun mesafeli kullanımın ideal faydasını sağlayan kemer örtüleri, aynı zamanda güvenli bir sürüşün de temelidir. Tuning modifikasyon sürecinden başlayarak, araç aksesuarları listesindeki tüm ürünler araç sahiplerinin zevk ve ihtiyaçlarına göre seçilir ve yapılır. Araçların iç ve dış mekânlarında görsel olarak değerlendirilen diğer her ürün ve model, istenilen konfor seviyesine ulaşma imkânı yaratmaktadır.

Arabada Performansı Artıran Fonksiyonel Tuning AksesuarlarıArabada Performansı Artıran Fonksiyonel Tuning Aksesuarları

Oto tuning ürünlerinden ve aksesuarlarından satın alınabilen radyo dönüş sinyalleri, araçlara takılır ve radyo dinlerken kullanılabilecek kullanışlı bir araç haline gelir. Tampon, sis farları veya diğer dış mekânlara otomatik ızgara takılabilen birçok ürün bulunmaktadır. Bunlardan biri tuning tekerlek kapaklarıdır. Delikli yapısıyla otomobilleri koruyan ve dinamik bir görünüm yaratan oto ızgaraları, uyumlu ve hafif tasarımıyla verimli kullanıma katkı sağlıyor.

Motor devri, basınç seviyesi ve yağ oranını gösteren bir saat ile araç performans bilgilerine anında ulaşılabilmektedir. Ayrıca havuz minderlerinin 3D modellerinin akort edilmesi rahat, temiz ve şık bir görünüm sağlar. Araçların ön ve arka kısımlarında yer alan paspaslar aracın rengine uygun bir seçim yapılmasına olanak tanır ve renk seçenekleri ile estetik bir görünüm oluşturur.

Araba aksesuarları LED aydınlatmalı ürünler bir diğer fonksiyonel aksesuardır. Dekoratif bir görünüm için tercih edilen aksesuar ve akort ürünlerinden biri olan tel örgü, ızgaraların iç kısımlarına veya tamponların iç kısımlarına takılır, hava koşullarına ve korozyona dayanıklıdır. Ayrıca el freni kolu kapakları, el freninin son derece ergonomik bir şekilde kullanılmasını sağlar. Izgara folikülleri ayrıca etkilenen bölgeyi temiz tutmak için ortamı hazırlar.

Tüm bu ürünlerin modeli, markası, kullanım amacı ve yeri gibi faktörler araç aksesuarı fiyatlarında değişikliğe neden olabilir. Hemen her bütçeye uygun modellerin yer aldığı seri, otomobilleri süslemeye yardımcı olacak ve konfor getirecek bir çeşit olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Arabalara Tuning Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Arabalara Tuning Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer birçok alanda olduğu gibi, araba aksesuarları seçerken de dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Birincisi, makinelerin özgün tasarımına engel olmayan ve içlerine uyan bir aksesuar seçmektir. İster iç ister dış aksesuar olsun, aracın modeline ve şekline uygun bir seçeneğin seçilmesi gerekiyor. Teknoloji ve konfor açısından da beklentileri karşılayan bir aksesuar alırken dikkatli olmanızda da fayda var. Özellikle spor yay gibi süspansiyona etki eden aksesuarların araca doğru şekilde takıldığından emin olmak önemlidir. Aksi takdirde aracın orijinal yapısı zarar görebilir. Sonuçta, kullanıcının fiyat aralıklarına önceden aşina olması mantıklıdır.

 

 

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim