Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Dış Aksesuar

Uyumlu Araçlar
Dış Aksesuar Ürünleri

Sıralama:

Dış Aksesuar

Sadece birkaç tıklama ile sürüşü eğlenceli ve güvenli hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi araba aksesuarlarına ihtiyacınız olduğuna karar vermek. Araç aksesuarlarından ve işlevsel hizmetlerden yararlanarak iç ve dış estetiği iyileştirebilir ve sürüş güvenliğini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Arabalarda İç Ve Dış AksesuarArabalarda İç Ve Dış Aksesuar

Araba aksesuarları denilince insanların aklına hemen modifikasyonlar geliyor, arabalarını güzelleştireceklerini  söylüyorlar ama telefon tutucusu bile bir aksesuardır. Aracın aksesuarları oldukça eksiksizdir. İki temel bileşene ayrılmıştır: otomobilin iç ve dış aksesuarları. Dönüş lambaları, iç lambalar, yalıtım filmleri, deri döşeme, ön paneller, ses sistemi, görüntüleme sistemi, koltuklar vb. dahil olmak üzere otomobilin iç aksesuarlarını sağlam tutun. Bunlar sadece birkaçıdır. Daha derine inerseniz vites kolu, pedallar, arabanın içindeki tüm parçalar aksesuar olarak satılıyor.

Arabasını gerçekten seven araç sahipleri, arabalarına daha estetik bakmak için modül ve farklı bir parça eklemek isterler. Bu sayede hem aracın görünümü daha iyi olacak hem de sürüş çok daha konforlu hale gelecektir. Günümüzde oto aksesuar ürünleri artık tüm otomobil modellerinde norm olmaktan çıkmakta ve otomobillerin marka bazında üretilmesiyle birlikte oto aksesuar kullananların sayısı da giderek artmaktadır. Aracınız için en uygun  fiyatlı aksesuarı belirlemek için interneti kullanabilirsiniz. Aracınız için araştırma yapmak ve en uygun aksesuarları seçmek mümkündür.

Otomobil aksesuarları  genelde şu kategorilerden oluşur.

·       Normal otomobil aksesuarları

·       Krom otomobil aksesuarları

·       Muhtelif otomobil aksesuarları

Normal Otomobil AksesuarlariNormal Otomobil Aksesuarları

Ağırlıklı olarak otomobilin iç tasarımında kullanılan bazı aksesuarları ve kullanım kolaylığı sağlamak için ekstra detayları bu gruba ekleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse,
Araç içi navigasyon, telefon şarj cihazı USP, telefon tutucu, DVD oynatıcı, koltuk ısıtma gibi.

Krom Otomobil AksesuarlariKrom Otomobil Aksesuarları Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi krom kaplama yapıya sahip ürünlerdir. Bunlar daha şıktır ve aracınızı koruyarak ömrünü uzatır. Krom ürünleri örneklemek gerekirse,

Krom kapı contası, krom ayna, krom çubuk, krom bagaj minderi, krom plakalık, krom gösterge tablosu
görüldüğü gibi her şey odaklıdır. Aracınızın dış cephesinde orijinal parça kullanmayacağınız için aşınma, yıpranma ve hasarların önüne geçmiş olursunuz.

Muhtelif Otomobil AksesuarlarıMuhtelif Otomobil Aksesuarları

Kategori dışı olarak özetleyebiliriz. Aslında bu ürün grubundaki katmanlar görünürlük kazandırmaktan ziyade araçlarımızda bulunması gereken olmazsa olmaz ürünleri içeriyor. Nasıl mı?

Fener, reflektör, ilk yardım çantası, kriko, bijon anahtarı, yangın hortumu

oto aksesuarlarının kullanım alanları ve tercih alanları oldukça yaygındır. Ama ana kısımlara kabaca bakılırsa bundan bahsetmek mümkündür. Ülkemizdeki en popüler ürünler bu şekildedir. Ancak arabanızı bu ürünlerden daha özel kılacak tamamen farklı ürünler bulabilirsiniz. Bunun için firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır.

Dış Aksesuarlar Nelerdir?Dış Aksesuarlar Nelerdir?

Çeşitli şekil ve renk modellerinde üretilmektedir. Gövde kiti denilen dış aksesuarlar, ayna kapağı, egzoz, egzoz ucu, tampon değişimi, far çerçevesi,  modül, stop lambası değişimi, araç renk değişimi, lastik jant değişimi, kaput değişimi,  daha fazlasıdır. Kişiye göre farklı model ve renk seçenekleri de bulunmaktadır. Aksesuar aracın dış görüntüsünü ve şekli ile bambaşka bir araba yaratabilirsiniz. Çoğu aksesuar ülkemizde ve çoğu ülkede yasaklanmıştır.

Aşırıya kaçan sürücülerimiz vardır. Belirli bir karanlığa kadar cam filmine izin verilir. İçeride görülmelidir. Egzoz borusu bir araç aksesuarı olduğu kadar yardımcı bir parçadır. Farklı tipte egzoz boruları vardır. Egzoz borusu olması performansı artırır ve gürültü kirliliğine neden olur. Bunlar yasaktır. Belli bir hacim sınırı vardır. Ses sınırını aşan arabalar polisler tarafından peş peşe kontrole getirilir.     

Araçlarda TamponAraçlarda Tampon

 Taşıtlarının arka ve ön kısmında bulunan darbe önleyici tabakaya tampon denir. Arabanın yanlarında, ön ve arkasında  tamponlar bulunur. Tampon araçtan araca değişmekle birlikte, genellikle plastik ve varyasyonlarından yapılmaktadır. Tampon, bir kaza durumunda darbe kuvvetini en azamiye indirerek ve kaportaya minimum hasar verecek şekilde geliştirilmiştir. Engebeli yollara olan bu güvensizlik, özellikle kazaların en fazla olduğu illeri düşünürsek tamponların önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Günümüzde otomotiv teknolojisinin gelişmesiyle ön tampon tamir etme görevi yapılmaktadır. Yeni nesil araçlarda tampon, aracı tüm kazalardan korur, çarpışma hızını düşürmeye yardımcı olan ve yayaların yaralanmasını azaltan en önemli parçalardan biri de araç tamponlarıdır.

Ayna Kapağı ÖnemiAyna Kapağı Önemi

Antika arabalarda veya çok eski arabalarda zaten dışarıdan elle ayarlanabilen bir ayna vardır. Sabır gerektiren sürücünün doğru görüşünü elde etmek için aynalar manüel olarak ayarlanabilir ve dış yolcu koltuğu aynalarının ayarı genellikle yan koltukta oturan kişi tarafından yapılır. Bu arada, yan aynaların mekanik ayarı yan camların içinde bulunur ve artık manüel olarak yapılabilir. Kanonda bulunanın üzerinde bir sistem olsa bile yan aynaların ayarlanması için yine de birinin yardımına ihtiyaç var.

Sürücü için en pratik ve konforlu elektrikli ayna ayar sistemidir. Bu sistem ile ayna kapağı, uzaktan kumanda (joystick) kullanılarak istenilen görüş ayarına ulaşabilmektedir. Bu sistemin sağladığı kolaylık ve hız sayesinde sürüş sırasında bile mükemmel bir görüş elde edebilirsiniz.
Söz konusu sistem aynaların ayarlanmasını kolaylaştırsa da klasik bir ayna yine de kör nokta oluşumunu engelleyemez.

Kör nokta, ek güvenlik özellikleri üzerinde çalışırken, üreticilerin bu kolaylığı sağlaması teknik olarak zordur. Kör noktalar için ayna nasıl ayarlanır sorusunun aslında basit bir cevabı var. Aynaları başka bir sistemle kullanırken bu yöntemle kör noktaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Araç İçin Egzoz Ve Egzoz Ucu ÖnemiAraç İçin Egzoz Ve Egzoz Ucu Önemi

Egzoz nedir, ne işe yarar? İçten yanmalı bir motorda patlayan yakıt-hava karışımından arta kalan gazın ses ve duman şeklinde motordan atılmasını sağlayan kısma egzoz mani foldu denir. Egzoz borusunun ana özelliği, borulardan iletilen sesin egzoz borusundaki cam ve elyaf gibi malzemeler tarafından emilerek gürültüyü en aza indirerek dışarıya atılmasını sağlamasıdır. Araçların egzoz boruları yoksa çevreyi etkileyen yüksek düzeyde gürültü üreteceklerdir.

Egzoz ucu borusundan çıkan ses dalgaları, yüzlerce küçük delikle emme manifolduna girer ve çıkış borusundaki küçük deliklerden iletilir. Bu sırada karşı duvardan yansıyan ses dalgaları büyük dairesel delikten geçerek geri yansır. Yankılama odasına giren ses dalgaları, birbirleri üzerindeki yansımalar tarafından emilecektir. Emildikten sonra, çıkış borusundan indirgenmiş bir biçimde boşaltılır.

 Bu olay, yanma odasında meydana gelen her patlama çevrimi için motorda gerçekleşir. Ses aniden hareket eder, patlayan bir balon gibi titreşir ve buradaki engellerden sektiğinde, birbiriyle çarpıştığında kısılır. Son çıkış borusundan çok küçük bir şekilde çıkar.

Paslanmaz çelik egzoz, minimum akustik güç ile maksimum performans arasındaki denge dikkate alınarak üretilmiştir. Yanma odasında oluşan gazın kaçması ne kadar kolay olursa, aracın yanma odasında o kadar az gaz birikir. Bu sayede motor daha rahat nefes alır ve performansı daha iyidir. Yanma odasına çekilebilecek temiz hava miktarı artar ve yanma daha yoğun hale gelir.

Çift egzozlu araçlarda tek bir borudan çıkan gazlar iki ayrı susturucu vasıtasıyla etkin bir şekilde ayrıştırılır ve dışarı atılır. Ses hızında herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen efektif gaz kelebeği gücü ses ile aynı hızda iletilir ve bu durumda motor performansı üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Araçlarda Far Ve ÇerçevesiAraçlarda Far Ve Çerçevesi

Far aracın çok önemli bir parçası, teknik işlevinin yanı sıra aracın tasarımında far çerçevesi   büyük rol oynuyor. Aracın dış tarafında bulunur, karanlıkta görüş ve gündüz görüş sağlar. Farlar ayrıca uzun huzmeli far, park lambası ve kısa huzmeli far içerir. Araç tipine göre sinyal lambaları da farlara entegre olarak tasarlanmaktadır.

LED farlara sahip üst sınıf otomobillerde xenon farlar ve gündüz yanan farlar oldukça ekonomiktir. Modern neslinin diğer araçları far çerçevesi  kullanırlar genellikle   uzun veya park lambaları veya ayrı gündüz yanan ışıklarla donatılmıştır. Katına çıkararak seri üretime geçerek lazer far teknolojisini öne çıkararak far teknolojisini bir üst seviyeye taşımıştır.

Araç Kaput Ve ModülAraç Kaput Ve Modül

Bir arabanın kaputu, motorunu ve arabanın diğer elemanlarını dış etkenlerin kötü etkilerinden koruyan aracın vücudunun bir parçasıdır. Daha eski otomobillerde kaput, ön camın yakınında öne doğru açılır. Daha sonraki  modern üretim otomobillerinde kaput, tamponun yanından girintili olacak şekilde tasarlanmıştır.

Tavan, plaka, sinyal lambaları, park, park, LED gündüz farları vb. Parlaklık, flaş, flaş, arızalı ışık gibi durumların yanmasını engeller. 10W ampullerde kullanılır. Ateşleme kontrol modül, aracınızın ateşleme zamanlamasını belirlemek için tetikleme cihazından (genellikle krank mili konum sensörü veya eksantrik mili konum sensörü) bilgi toplar. Hassas ateşleme zamanlaması motorun sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlar.

Çeşitli JantlarÇeşitli Jantlar

Jant, aks sistemine bağlanan kısımda yer almaktadır. Lastik jantlar, yol yüzeyi ile temas eden aracın önemli parçalarından biridir. Tekerlekler, kullanım amaçlarına ve yapıldıkları malzemelere göre farklılık gösterir.  "Jant alırken nelere dikkat etmeliyim?", "Nasıl bir jant tercih etmeliyim?" Ufak bir araştırma ile bu sorunun cevabını bulmak mümkündür. 

Tekerlek malzemesi jant kalitesini ve araç performansını etkiler. Üç çeşit jant vardır. Alüminyum alaşımları, magnezyum alaşımları ve sac jantlar olarak detaylı araştırma yapmadan karar verilmemelidir.

Stop LambasıStop Lambası

Trafikte seyir halindeyken aracın arkasında, arkadan gelen araçlarda duracağınızı gösteren ışığa stop lambası denir. Özellikle trafiğe katılırken, araç sürücülerinin can ve mal güvenliğini sağlamak için fren lambaları son derece önemlidir.

Dış Aksesuarlarda SigortaDış Aksesuarlarda Sigorta

Araç donanımı ile araç standart karakterini kaybeder. Bu tür araçlar, trafiğe katılırken risk oluşturabilir. Bu nedenle sigorta şirketleri modifiyeli araçlara karşı temkinlidir. Trafik sigortası yasal olarak yapılmalıdır ve acente trafik sigortası için bu konuda  sorun çıkarmaz. Ancak trafik sigortasında bu durum söz konusu değildir. Fabrika aracının orijinal durumundaki aksesuarları kapsar. Ek aksesuarlar, sigorta satın alırken acenteye bildirilmelidir.

Acenteye bildirilen ek aksesuarlar, yalnızca ek bir primle sigorta kapsamına girer. Ek prim, araç sahipleri için otomobil sigortası maliyetini de artırır. Ek aksesuarlar sigortacıya bildirilmezse, kaza sonucu hasar görenler sigorta kapsamına girmez. Bu nedenle aksesuarlar sigortacıya ek bir yük getirmektedir. Araç için sigorta bedeller modifiyeli araçlarda yüksek prim oranı ile yapılmaktadır.

Hal böyle olunca araç sahibinin yüksek bir ücret ödeyerek eklediği aksesuarlar da teminata dahil oluyor. Sigorta şirketlerinin yüksek primler almanın yanı sıra otomobilleri aksesuarla sigortalamanın başka bir yolu daha var. Bu da eskime payının düşülmemesidir.

Hasar durumunda, aksesuarlı veya araçtaki sorunları en aza indirgemek ve öngörülemeyen maliyetlerden kaçınmak için tüm aksesuarlı araç sahiplerinin araç sigortası yaptırmaları gerekir. Aksi durumda sigorta aksesuarları kapsamayacak kaza durumunda ise araç sahibi mağdur olacaktır. Poliçe detaylarına dikkat etmekte  her zaman fayda vardır. Tüm dış aksesuarlar için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim