Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Egzoz ve Egzoz Ucu Ürünleri

Sıralama:

Egzoz ve Egzoz Ucu 

Egzoz ve egzoz ucu, susturucu bölümünün çıkış kısmına kaynakla eklenmiş olan çıkış borusudur. Egzoz ve egzoz ucu için dikkate alınması gereken nokta ise otomobilin dış kısmına doğru uzatılan ucun mesafesi ve yerleştirilen konum açısı doğru şekilde orantılanmalıdır. Bu kısmın kısa kalması halinde çıkması gereken sıcak gaz aracın içinde kalarak birikme yapar. 

Çıkan gazın sıcaklık derecesi aracın tampon kısmına hasar verebilir. Konumun uç kısmı yukarı verilirse çıkan kötü gazın tampon içinde kalmasına neden olur. Montajı yanlış yapılmış olan egzoz ucu, tampon kısmında yanık izleri oluşmasına ve hatta tamponda fiziksel bir hasara sebep olabilir.

Egzoz ve Egzoz Ucu Arabanın Sesini Etkiler mi?

Egzoz ve egzoz ucu otomobilde ses üzerine hiçbir etkiye sebep olmaz. Otomobil üstündeki sayı ne kadar olursa olsun aracın çıkardığı seste bir değişiklik olmaz.  Modifiyeli araçlarda diğerlerinden farklı olan egzoz uçları estetik bir görüntü vermek amacıyla üretilmektedir. Ayrıca olduğundan daha parlak görünmesi amacı ile metal maddelerle kaplanabilir. Standart bir egzoz ucu üstüne estetik görünmesi için takılan aparatlar kaynak ya da vidalama usulüyle takılabilir. 

Kullanım şekli çok basittir. Araca herhangi yönden bir zarar vermez. Araca takılan egzoz ucu araç performansında hiçbir etkiye sahip değildir. Araç üstünde geliştirme amaçlı yapılan tüm değişiklikler aracın ruhsatına eklenmelidir. Ruhsata eklenmemiş değişiklikler denetim sırasında fark edilirse cezai işlem uygulanır. Normal üretilmiş bir egzoz susturucusu sadece motor kaynaklı egzozdan çıkan sesi ortadan kaldırmak amacıyla üretilmiştir. 

Ancak normal bir egzoz susturucu susturma işlemi yaptığı sırada egzozdan çıkan gazların çıkışını zorlaştırmakta ve aracın sahip olduğu performansın düşmesine neden olmaktadır. Bu tür anlar ile çok sık karşılaşıldığı için modifiyeli araç yapanlar piyasaya performans egzozları getirmişlerdir. Egzozda performans için yapılan değişiklikler ses üzerinde etki edip sesin daha gür çıkmasına neden olacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sınırın üzerinde ses üreten araçlar cezai işleme tabi olurlar.

Egzoz ve Egzoz Ucunun Görevi Nedir?

Egzoz ve egzoz ucu, sistem içinde üretilen sıcak gazın otomobil içinde kalmadan atılmasını sağlar. Egzoz borusu, tüm bu sistemin temelidir. Otomobillerin büyük kısmı fabrikadan egzoz ucu yapılmadan çıkar. Bunun yanında çoğu spor aracın ise egzoz uçları ile üretilmiş olduğunu görüyoruz. Bu bilgilerin sonucunda tahmin edileceği üzere, egzoz uçlarının büyük kısmı sonradan taktırılmıştır. Bir araçta egzoz ucun da yapılan değişiklik o araçta performans ya da yakıt tasarrufu gibi konularda herhangi bir etki etmez nedeni ise egzoz uçları tüm işi bitirmiş yakıt gaz olarak dışarı çıkarken içinden geçtiği bir borudur. 

Egzoz Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Egzoz ve egzoz ucu takarken çok dikkatli olunmalıdır, otomobilinize en fazla yakışan egzoz ucunu taktırırken yapan kişiyi açı ve mesafe konusunda uyarmalı ve bunları doğru ayarlamasını söylemelisiniz. Aksi halde buradan çıkan gaz tamponunuzu karartmaya yetebilir. Bu uç takıldıktan sonra elinizi tampona dokundurduğunuzda tampon sıcak olmalıdır. Isınmış olan tampon sürekli olarak üzerine fön makinesi tutmuş gibi olur. 

Yağ ve pislik ısınmış olan boyanın etkisiyle üzerine yapışır. Bunun tek çaresi ise pasta ciladan geçer. Bu nedenle bunu yapan kişiye söyleyin o da kaynak esnasında bunu uygulayabilsin.  Egzoz uçları genel anlamda yere doğru bakar bunun nedeni ise çıkan sıcak hava aracın içine değmesin. Bunun yanında dışarıya daha yakın olur ki egzozdan çıkan duman tamponun alt kısmına birikip içeriye sızma yapmamalıdır. Bu ayrıntılara dikkat edilmelidir. Egzoz uçlarının asıl amacı görsel anlamda daha güzel bir görüntü elde etmektir. En iyi egzozları firmamızda bulabilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim