Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar
Ön Tampon Eki Ürünleri

Sıralama:

Ön Tampon Eki

Kara taşıtlarının arka ve ön kısmında bulunan darbe emici tabakaya tampon denir. Arabanın her iki tarafında, ön ve arka tamponlarda bulunur. Tampon araçtan araca değişmekle birlikte genel olarak plastikten ve varyasyonlarından yapılmaktadır. Tampon, bir kaza durumunda darbe kuvvetini emecek ve kaportaya minimum hasar verecek şekilde geliştirilmiştir. Özellikle kazaların en çok yaşandığı şehirleri düşünürsek, engebeli yollarda bu şüpheyi  daha iyi anlarız.

Bugün, otomotiv teknolojisinin gelişimi ile ön tampon eki misyonu artmıştır. Yeni nesil araçlarda, tampon arabayı  herhangi kazalara  karşı koruyor, arabadaki tampon  çarpma hızını  azaltmaya ve yayaların  yaralanmasını azaltmaya yardımcı olan en önemli parçalardan biridir.

Araçlarda Günümüzdeki Tamponlar

Bir araba tamponu, bir motorlu taşıtın ön ve arka uçlarına takılan veya entegre edilen bir yapıdır. Küçük bir çarpışmada darbeyi emer ve onarım maliyetlerini en aza indirir.

Ancak: ön tampon eki plastik, fiberglas, alüminyum veya çelikten yapılabilir. Örnek; olarak fabrikada kamyon tamponları çelikten imal edilmektedir. İlk olarak, kalıp 2 mm kalınlığında beyaz plakalarla başlar. Bir robot, damga desenine bağlı olarak her bir boşluğu 7 ila 9 arasında değişen pigmentlerle doldurur. Daha sonra 2000 ton presleme kuvveti kullanarak mührünü belli bir şekilde aralığa yerleştiriyor. Bu, yavaş yavaş uzaydaki en yeni arabellek biçimine dönüştürür. Aynı işlem ön ve arka tamponlar için de geçerlidir. 

Sadece desenler farklıdır. Engelleyiciler şimdi, bir işçinin her birini özel olarak tasarlanmış bir arabaya kelepçelediği bir sonraki üretim alanına gidiyor. Daha sonra bu noktada fabrika birkaç model boyar. Bu ön tampon eki  krom kaplama olacak, ancak önce bir dizi parlatma diski ile geliyorlar. Krom kaplama en küçük kusurları büyüttüğü için tamponun yüzeyi mükemmel şekilde pürüzsüz olmalıdır. Bilgisayar destekli bir vinç, tamponları istifler ve krom kaplama işlemi boyunca hareket ettirir. 

İlk olarak, yüzeyde kalmış olabilecek önceki işlemlerden kalan kalıntıları temizlemek için petleri birkaç temizleme kimyasalı banyosuna batırdı. Ardından kaplama tavası, çeliği korozyondan korumak için önce bir nikel kaplama uygular. Bir sonraki tank bir krom tabakası ile kaplanmıştır. Tesis, pozitif yüklü metal kaplı parçacıkları sıkıştırmak ve petler aracılığıyla negatif yükleri aktarmak için su ve kimyasal tanklarda standart bir elektro kaplama işlemi kullanır; Bu manyetizma, parçacıkları eşit bir tabaka halinde petlere çeker. Ardından, bir durulama ile tampon test alanına girer. İşçiler yoğun ışık altında krom ayna yüzeyini kontrol ediyor.

Tamponlar Nasıl Ortaya Çıktı?

 Sert metal tamponlar, 1904 'te otomobillerde esas olarak dekorasyon için ortaya çıktı. Damar tamponları 1950'lerde popülerdi. Ön tampon eki, farları, ızgarayı ve arka tampon egzoz susturucusunu, bagajı ve arka lambaları kaplar.

 Araç bileşenlerini korumaya ve güvenliği artırmaya odaklanma, yıllar içinde tamponları dönüştürdü. Tamponlar ideal olarak araçlar arasındaki yükseklik farkını en aza indirir ve yayaları yaralanmalardan korur. Çoğu modern araba ön tampon eki  kullanmakta tamponu, polikarbonat (PC) ve akrilonitril bütadienstiren (ABS) kombinasyonundan yapılır.

Ön Tampon Eki Nasıl Takılır?

Araçların  üst kısmın da bulunan  3M bandın  sayesi ile basit ve hızlı  bir şekil de montajı imkânını sağlarız, montaj yaparken dikkat etmemiz gereken kurallar vardır, kolay gibi görünse de bir o kadar da zordur. Montajı yapılacak yüzeyin kuru bir bezle temizlenmiş olması gerekmelidir, kurumadan bu işlem uygulanmamalıdır. Yapıştırılan yüzey hazır olunca ürünün  üzerinde ki  bant  çıkartılarak dikkatli bir şekilde yapıştırılır. Aracınız çok daha şık görünür.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim