Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar

Kategori Markaları

Tümünü Temizle
Pick-Up Jant Lastik Ürünleri

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.

Pick-Up Jant Lastik

Pick-Up jant lastik aksesuarları, bir yerden bir yere gitmenin en konforlu ve keyifli ulaşım aracı olan otomobilin güvenli bir şekilde sürülebilmesi için oldukça önemlidir. Yaz ve kış ayları arasında geçiş yaparken zemin koşullarından etkilenmemek ve kazalardan korunmak için jant ve lastik seçimi büyük önem taşımaktadır. Kışın daha güçlü ve daha güvenilir çekiş için yumuşak ve çentikli lastikler tercih edilir.

Yaz aylarında, orta sertlikte ve daha az kanallı lastikler, konforlu bir sürüş için anlamlıdır. Lastik seçiminde mevsim koşullarının yanı sıra yan duvarların çapı ve boyutları da oldukça önemlidir. Özellikle güvenli bir sürüş için aracınızın jant ebadına uygun bir lastik seçmek çok önemlidir. Bu konforlu ve keyifli yolculuğu daha uzun süre uzatmanızı sağlayan etkin pick-up jant lastik kullanım ve saklama koşulları bulunmaktadır.

4 Mevsim Pick-Up Jant Lastiği ile Yıl Boyunca Sorunsuz Kullanım

Mevsim şartlarına uygun pick-up jant lastik kullanımı sürüş güvenliği, performans ve yakıt ekonomisi açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak kullanıcılar, her yıl yaz ve kış lastikleri arasında geçiş yapmakta zorlandıkları veya her iki tip lastiği de karşılayamayacakları için başka bir çözüm arıyorlar. Dört mevsim pick-up jant lastik modelleri ise bu ikilemin üstesinden gelmek için tasarlanmaları ile karakterize edilir.

Dört mevsim pick-up jant lastik fiyatları, dört mevsim araç sahiplerinin cebini yakmayan bir çözümdür. Bu lastikler, araçlarını düzenli kullanmayan araç sahipleri için ideal çözüm olarak kabul edilirken, her gün kullanılan ve iyi performans göstermesi beklenen araçlar için doğru seçim olmayabilir. Bu seçim, kullanıcının lastiklerinden beklediği performansa ve yaşadıkları bölgenin iklimine göre yapılmalıdır.

Pick-Up Jant Lastik Alımında Dikkat Edilecek Hususlar

Yaz lastikleri 7 derecenin üzerindeki kuru ve ıslak koşullarda iyi performans gösterirken, kış lastikleri 7 derecenin altındaki tüm iklim bölgelerinde iyi performans gösterir. Dört mevsim lastikleri, bu iki lastiğin tüm özelliklerini tek bir tasarımda birleştirerek kullanıcıya verimli bir sonuç sunar. Ancak bu lastikler diğer iki tipin özelliklerini tam olarak temsil etmediği için performansta belirli bir düşüşe neden olabilir. 

Kışları çok şiddetli olmayan ve çok kötü hava koşulları olmayan iklimlerde güvenle kullanılabilen pick-up jant lastik, zorlu hava koşullarında yaz lastiklerinden daha kötü performans gösterebilmektedir. Yaz lastikleri kadar güçlü ve duyarlı olmasalar da, yağışlı havalarda yaz lastiklerinden çok daha iyi yol tutuşu sunarlar.

Pick-Up Jant Lastik Çeşitleri Hakkında Önemli Bilgiler

Pick-up jant lastiği seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de lastiklerin üzerindeki işaretlerdir. Bu işaretlerin anlamını bilmek, kullanıcının doğru lastiği almasına ve lastiklerin uygun şekilde bakımını yapmasına yardımcı olacaktır. 

Pick-up jant lastiği fiyatları bu farklı lastik özelliklerine bağlı olarak farklı değerler alabilmektedir. Sunulan lastikler genellikle 5 sınıfa ayrılır. Düz lastikler düşük yakıt tüketimi ve mükemmel yol tutuşu sunarken, dişli modeller ıslak, çamurlu veya karlı yüzeylerde güvenilir çekiş sağlar.

Blok pick-up jant lastik modelleri, çekiş ve fren performansı ile karakterize edilirken, paletli lastikler arazi kabiliyeti ve yüksek yol tutuşu nedeniyle tercih edilmektedir. Öte yandan çamurlu lastikler, çamurlu ve karlı yüzeylerde çekişi artırır, yol konseptini iyileştirir ve frenleme performansları için değerlidir. Lastik markaları araç modellerine ve kullanım şekillerine tam uyumlu ürün seçenekleri sunmaktadır.

Pick-Up Jant Lastik Performansı Nasıl Anlaşılır?

Lastiklerin çalışma sırasında en iyi performansı gösterebilmesi için belirli bakım işlemlerinin kesintisiz olarak yapılması tavsiye edilir. Düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılan, uygun koşullarda değiştirilen ve bakımı yapılan pick-up jant lastiklerinin kullanım ömürleri uzar. Hem güvenli sürüş hem de uzun süreli kullanım için dikkat edilmesi gereken ilk şey basınçtır. Lastik basıncını kontrol altında tutmak hem güvenli sürüş hem de yakıt ekonomisi için önemlidir.

Farklı lastik boyutları farklı basınçlar gerektiriyorsa, kullanıcılar araçlarına özel basınç değerlerine aşina olmalıdır. Hemen hemen her servis istasyonunda basınç göstergeleri bulunduğundan, basıncı ayarlamak için hava pompaları da vardır. Mevsime veya dış etkenlere bağlı olarak azalan veya artan basınç seviyesinin araç üreticilerinin önerdiği koşullara indirilmesi güvenli lastik çalışmasını sağlar.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim