Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Roll Bar Ürünleri

Sıralama:

Roll Bar

Roll bar aracın dönüşü sırasında merkez kaç kuvvetinin etkisi aracın dönüşün aksi yönünde sallanmasına neden olur. Araç savrulduğunda süspansiyon viraja doğru açılır ve dönüşün diğer tarafında kapanır. Bu durumda viraj demiri, viraj demiri, iki süspansiyonun pozisyonlarını dengelemek için çalışır. Araç virajda dengeli bir dönüş yapıyor. Bu sistemin en büyük avantajı virajlarda yol tutuşuna inanılmaz katkı sağlamasıdır.

Roll Bar Nedir?

Tekerlek kafesleri, bir kaza durumunda, özellikle devrilme durumunda yolcuları yaralanma veya ölümden korumak için bir aracın kabinine monte edilen özel olarak tasarlanmış ve yapılmış çerçevelere roll bar denilir. Off-road araçlarda güvenlik nedenleriyle roll bar ilk sırada yer alır. Bu durumda off-road araçlarda ilk düşünülmesi gereken uygulama roll bardır. Küçük yan darbelere, nadir görülen büyük darbelere ve devrilmelere karşı mükemmel koruma sağlar. Güvenlik firmamız için en önce gelen nedenlerden bir tanesidir.

Roll Bar Riskli Midir?

Off-road araçlarda güvenlik nedenleriyle roll bar ilk sırada yer alır. Arazinin doğasına bağlı olarak, zor durumlarda araziye çıkmak her zaman risklidir. Birçoğunun ulaşamadığı yollar, kavşaklar, dik yokuşlar ve iyi geçebilen birçok araç nadirdir, ancak her zaman düşme riski vardır. 

Off road'da can güvenliği her şeyden önemlidir. Arazi yollarında, anlık bir hatalı kullanım aracın devrilmesine neden olur. Doğadaki spor ve aktiviteler, hayatınızdan daha az önemlidir. Bu durumda, bir SUV düşünülecek ilk uygulama, roll bar'dır. Küçük yan etkiler, nadir görülen büyük darbeler ve devrilmelerle bir kez korunabilir.

Roll Bar Uygulaması Nedir?

 Off-road araçların güvenliği için roll bar uygulamasında bu görev yapılacaksa, mümkün olduğu kadar çekme çelik borudan imal edilmelidir. Kaynaklı boruların tokluğu çekme çelik borularla kıyaslanamaz olduğundan, çekme boruları dünya standartlarında 3 mm ve üzeri çelikten yapmak gerekir.

 Off-road araçlara dayalı roll bar uygulamaları, kaba görünümlü olmaktan ziyade estetik olarak oluşturulabilir ve görevleri yerine getirebilir. Rulo sepet gibi gereksinimleri ortadan kaldıran bar uygulamaları da araç üzerinde sağlam bir yüzey oluşturabilmektedir. Firmamız son kontrolleri yapar aracınızı öyle teslim eder.

Anti Roll Bar Nedir?

Aracın tamamında viraj alırken dışarıya doğru basıncı eşit ve eşit bir şekilde dağıtarak lastiği düz tutar ve sıkıştırmaya çalışır, lastiği düz tutar ve aracın tutuşunu iyileştirir. Bu nedenle yatmakta olan aracın düz olması garanti edilir. Süspansiyon (yay) sistemine uyumlu olmalıdır. Virajlı yollarda bu değer yüksek tutulmalıdır. Ayrıca büküm açısı küçüldükçe küçültmeniz gerekir.

Viraj denge çubuğunun kaldırılması aracı stabilize eder ve rijitliğini arttırır ancak aşırı rijitlik için uygun değildir. Virajlarda ön tekerleklere binen yük fazla olduğu için ön tekerleklere göre daha sert bir gidon seçmek gerekir. Doğru ayar ile arka tekerleklerin çekişini artırabilirsiniz. Yine uygun bir ayar ile tekerleklerin herhangi bir nedenle birbirine yapışmasını önleyebilirsiniz. Roll bar ayarı çok yükseğe ayarlanırsa arka tekerlekler asılabilir veya dönebilir. Firmamız bunun ayarını en iyi şekilde yapar.

Roll Cage Uygulaması Nedir?

Tekerlekli kafesler, arazi araçlarının taklalarında önemlidir. Devrildiğinde, çubuk eğilir ve çatı çöker. Bu durumda takla kafesi, mevcut sütunlar yatırılsa bile araç tavanının yolculara devrilmesini önleyen bir güvenlik bileşenidir. Dünyada bazı marka ve modellerde hazır roll cage seçenekleri bulunurken ülkemizde bu ürüne henüz gerekli önem verilmemiştir.

 Firmamız bu tür sorunlara oldukça önem vermektedir. Bir takla kafesi inşa ederken en önemli husus, kafesin yapımında kullanılan çeliğin kalitesi ve bitişidir. Belirli bir projeye göre kaynaksız çekilmiş çelikten yapılmalıdır. Kendi yuvarlanma kafeslerimizi yapabileceğimize dair ustamızın sözlerine çok fazla güvenmekten kaçınmalıyız.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim