Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar
Spor Yay Ürünleri

Sıralama:

Spor Yay

Spor yay her araca uygun ebatlarda mevcuttur ve güvenli yol sürüşü için tasarlanmıştır. Yollarda kontrolü sağlamak ve güvenliği artırmak için üreticiler her üründe yenilikçi teknolojiler kullanır. Özel olarak tasarlanmış bu yaylar, arabaları seviyeye bağlı olarak çukurlar, tümsekler, inişler ve çıkışlar üzerinde düz bir sistem içinde tutar. 

Bu, titreşimi ve şoku önler. Birçok markanın ürettiği ve tasarım olarak birbirinden farklılık gösteren varyantlar, kullanıcıya araca ve zevke göre seçim yapma imkânı tanıyor. Yere ne kadar yaklaşırsanız, kayma riski o kadar az olur ve yön dengesi artar. Özellikle virajlı yollarda sürerken sürüş daha konforlu ve güvenli hale geliyor.

Rahat ve Güvenli Bir Sürüş İçin Spor Yay Çeşitleri

Doğru yayı seçerek engebeli ve engebeli yollarda bile tümsekleri hissetmeden yere sağlam bir şekilde yapışacak bir arabaya sahip olabilirsiniz. Güvenli sürüş ürünleri ile tüm kullanıcılar konforlu sürüşlerin keyfini çıkarıyor. Araç süspansiyonlarının arkasında yüksek kalite vaat eden ürünler de var. 

Farklı ölçülere sahip spor otomobil modeli ne olursa olsun aynı kalite özelliklerini sunuyorlar. Farklı araç modellerine uygun ebat yelpazesine sahip ürünler, araçlarda sürüş verimliliğini artırıyor. Arabayı bu yöne çekmek isteyen kullanıcılar ise spor yay tercih ediyor.

Performans Katkılı Spor Yay Modelleri

Araç performans arttırıcı ürünler, yeni nesil teknolojiler ile araçların hızlarını artırıyor. Çukurları ve tümsekleri gibi yere yakın gelen araçlar, yolu daha güvenilir hale getiren özellikleri nedeniyle şok hissetmezler. Bu sayede olası bir durumda araçların savrulma, devrilme veya devrilme ihtimali önlenir. Ayrıca arabaların görünümü üzerinde sportif bir etkiye sahiptirler. 

Yoldaki tümsek ve çukurlarda esneme işlevini etkinleştirir ve rüzgâr girişini azaltır. Bu gelişmiş ve yüksek kaliteli ürünlerle sürücüler, yolda daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirler.

Spor Yaylar Şık ve Güvenlidir?

Arabaları genellikle 20-40 mm alçaltan yaylar, model ve araç özelliklerine göre farklı derecelerde de alçalabilir. 5cm sport spring ve 3.5cm sport spring modelleri arasında küçük farklılıklar vardır. Bu yaylar, yumuşaklık sağlayan mevcut yaylardan farklı olarak ağırlık merkezine monte edilmiştir. 

Bu, aracın yol tutuşunu sağlar ve rüzgârın aracın alt kısmına girmesini önler. Bu, arabaların özellikleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve daha güvenli bir şekilde dönmenizi sağlar. Ayrıca araç sahibinin bütçesine de katkı sağlar. Otomobillerin marka ve modellerine göre yapılan ürünler iki yönde ve iki arkada monte edilmektedir.

Markalara Göre Spor Yay Çeşitleri

Markaya bağlı olarak spor helezon yay üretimi, aynı marka otomobiller için konfor sağlar. İsteğe bağlı olarak kullanıcı 30, 35, 40 ve 50 mm gibi çeşitli ebatlarda hızlı takılan yaylar arasından seçim yapabilir. Ağırlık merkezini doğrudan etkileyen ürünler ile araçlar yere sağlam ve sağlam bir tutuş sağlar. Bu, aracın kayma riskini en aza indirir ve tutma kapasitesini artırır. 

Süspansiyonun ömrünü uzatmaya yardımcı olacak ve yüksek hızlı çalışma sırasında sert frenlemeyi önleyecek yaylar takıldıktan sonra faydaları kendini göstermeye başlar. Tüm araç tipleri için geniş ürün yelpazesi ile sürüş kalitesini artıran ve enerji tasarrufu sağlayan alternatifler bulunmaktadır. 7 cm spor yay seçimi de güvenli bir yolculuğa katkıda bulunur ve araçlarınızın değişen yol koşullarında bile duruma kolayca uyum sağlamasını sağlar.

Spor Yay Modelleri ve Montaj

Araç performansını artıran yaylar marka ve model uyumluluğu ile doğru şekilde takılmalıdır. Araçların şasi, motor ve yakıt özelliklerine göre hazırlanan ve üretilen yay seçimi son derece önemli bir detaydır. Temel olarak araçların zemini tutma kabiliyetini artıran ve savrulmayı en aza indiren süspansiyon sistemlerine yaylar yardımcı oluyor. Kullanıcıların isteği üzerine makinelerin alt kısımları yere daha yakın yaylanır.

Spor Yaylarının Avantajları

Araçların yoldaki direncinin arttırılması tüm parçaların kalitesini eşit derecede etkiler. Bu nedenle yay fiyatları değişkenlik gösterebilir ki bu da kullanıcıların tercih ettiği bir durumdur. Böylece kullanıcılar bütçelerine göre farklı renk alternatifleri ile aynı doğrultuda araç ve yay markasını seçebilmektedir. Spor yay sayesinde otomobillerin zorlu sürüşlerde hızlanma ve kayma desteği seçeneği de bulunuyor. Bu ürünler sayesinde otomobilin gücü artırılır, farklı rotalarda titreşim olasılığı azaltılır ve güçlü çekiş sağlanır.

Zorlu Yol Koşullarında Yüksek Performans Gösteren Spor Yay Çeşitleri

Spor yay, amortisör ve lastik alanlarını kaplayarak diğer süspansiyonların ömrünü uzatır, aracın ağırlık dengesini korurken sık değişen yol koşullarının aşınma etkisini önler. Ana fonksiyonlardan biri olan bu donanıma ek olarak, tekerlek balansını ayarlarken de tedavi edici bir etkiye sahiptir. Yay sistemi, tümsekleri ve zorlu yolları telafi eder. 

Esnek ve yumuşak sürüş özelliği sayesinde sürücüyü rahatsız etmeden konfor sunar. Böylece diskler ve lastikler arasındaki temas uyumludur. Dengeli bir çekiş kalitesine ek olarak, araçlar güvenilir ve güçlü bir çekiş ile karakterize edilir. Güçlü çekişe sahip, kaymayı azaltıcı etkiye sahip araçlar performanslarına olumlu katkı sağlıyor.

Spor Yay Fiyatları

Kalitesi ile tercih edilen spor yayların otomobillerin konforunu arttırdığı bilinmektedir. Uygun amortisöre uygun yaylar, virajlı yollarda sarsılmadan arabaları yolda tutabilme avantajına da sahiptir. Ürünler sayesinde otomobilin alt kısmının yere daha yakın olması otomobile sportif bir görünüm kazandırıyor. 

Otomobile dinamik, enerjik ve sportif bir görünüm kazandıran helezon yaylar, otomobilin marka, model ve boyutuna göre farklı mesafelerde fiyatlandırılıyor. Ayrıca şasi ve motor özellikleri ve markaya özel tasarım ürünleri, kullanıcıların araçları için en iyi seçimi yapmalarına yardımcı olur. Örneğin spor otomobil markalarının kullanıcıları birçok modele göre farklı fiyat noktalarında uygun yaylar bulmaktadır.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim