Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

İç Aksesuar

Uyumlu Araçlar
İç Aksesuar Ürünleri

Sıralama:

 

İç Aksesuar

Araç sahipleri, araçlarına daha estetik detaylar eklemek ve kullanılabilirliği artırmak için araç iç aksesuarlarına yöneliyor. Böylece küçük detaylar eklenerek araçların görünümü daha güzel ve araçlar daha konforlu hale gelir. Araba aksesuarları genellikle tüm arabalar için standart donanım olarak yapılsa da, arabanın marka ve modeline özel yapılmış ürünler de vardır. Otomobil iç ambiyans  tasarımında kullanılabilirliği ve konforu artıran ürünlerin yanı sıra, estetik açıdan hoş küçük detaylarla kullandığımız otomobil aksesuarlarını standart otomobil iç mekan grubuna dahil edebiliriz.

Örneğin araç navigasyonu gideceğimiz yere en kısa ve en hızlı yoldan ulaşmamızı sağlayan bir üründür. Bu sayede bilmediğimiz veya hiç ziyaret etmediğimiz bir adrese kolayca ulaşabiliriz. Navigasyon, hem harita üzerinde hem de sesli komutlarla gitmek istediğimiz yeri işaretler. Oluşturulan rota atlanırsa konumunuza göre hesaplanarak yeni bir rota oluşturulur. Navigasyonu kısaca şu an bulunduğumuz konumdan istenilen konuma en hızlı ve kolay şekilde ulaşmamızı sağlayan bir cihaz olarak tanımlayabiliriz. Geniş araç aksesuarları yelpazesinden, aracınız için en uygun aksesuar türlerini ve akortlamayı seçebilirsiniz.

Ne Tür Araba İç Aksesuarları Var?Ne Tür Araba İç Aksesuarları Var?

Araba iç mekan aksesuarları, fonksiyonel unsurların standart araba iç ambiyans tipleriyle biraraya geldiği çeşitli modellere sahiptir. Navigasyon ve telefon tutucu gibi araçların araç içi için standart fonksiyonel aksesuar olarak bilindiği bu alanda aydınlatma ve dekorasyon odaklı birçok ürün bulunuyor. Bu ürünler pedal setipaspas ve iç aydınlatma ürünleri olurken, yükseltme için kullanılan bazı aksesuarlar da bulunmaktadır. Kurtarma ürünleri genellikle vaka odaklıdır. Koltuk kılıfları için yapılan güncellemede konfor ve görünüm hedeflenirken, direksiyon simidi kılıfları görüntü ile birlikte direksiyon simidi tutuşunu ve sürücünün daha iyi bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlıyor.

Tüm araba iç mekânları sadece görünüş için yapılmamıştır. Birçok aksesuar konforlu sürüş ve fonksiyonel kullanım sağlar. Aynı zamanda sadece araca sahip olan sürücünün değil, diğer koltuklarda oturan ikinci ve üçüncü kişilerin de konforunu dikkate alan araç içi malzemeleri, otomobil modifiyesinde öne çıkan alanlardan biridir. Araç iç aksesuarları çeşitlerini daha iyi incelemek ve en iyi arkadaşlarınızdan biri olan aracınıza güzel dokunuşlar eklemek için ilgili sayfamızı ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

 

 

Ne Tür Araba İç Aksesuarları Var?Standart Araç İç Aksesuarları

Standart otomobil iç aksesuarları grubuna dahil edebileceğimiz bir otomobil aksesuarı da kaymaz peddir. Kaymaz pedler günümüzde çoğu araçta yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun ana nedeni, çok uygun ve kullanışlı olmasıdır.

Genellikle yeterli iç bölme ve torpido gözünün olmadığı arabanın konsoluna yerleştirilen kaydırmaz pedler, yanımıza almak istemediğimiz telefon, anahtar ve çakmak gibi şeyler için ek saklama alanı sağlıyor. Kaymaz paspas oldukça kullanışlı ve pratik olup, uygun fiyatları ve kolay bulunabilmeleri bu ürünlerin tercih edilmesindeki başlıca nedenlerdir. Kaymaz pedlerin yanı sıra diğer iç aksesuarlardan bahsedecek olursak, kapı eşiği ve USB şarj kitlerini düşünebiliriz.

 

 

Cep Telefonu AksesuarlarıCep Telefonu Aksesuarları

Günlük hayatımızda çokça kullandığımız cep telefonları ile ilgili en büyük sorunumuz şarj sorunudur. Böyle bir durumda arabada seyir halindeyken telefonumuzu şarj etmemizi sağlayan USB telefon şarj cihazı, oldukça kullanışlı olması ve hemen hemen tüm arabalar ile uyumlu olabilmesi nedeniyle en popüler araba iç aksesuarlarından biri haline gelmiştir. Bir diğer iç aksesuar ise telefon tutuculardır. Telefonlarımız günlük hayatımızda en çok kullandığımız eşyalardan biridir. Bu nedenle arabalarımızda telefonlarımız için kullanabileceğimiz araç içi telefon aksesuar sayısı oldukça fazladır. Araba aksesuarları olan telefon tutucular bu ürünlerden sadece bir tanesidir.

Son zamanlarda mıknatıslı modellerin ortaya çıkması ile eski modellere göre daha kullanışlı oldukları için mıknatıslı modellerin tercih edildiği söylenebilir. Genellikle telefonun arkasına yerleştirdiğimiz bir mıknatısla araba havalandırmalarına takılan bu cihazlar, mıknatıslarla birbirine tutturuluyor ve bu nedenle standart modellerin aksine telefonu kurmamız gerekmiyor.

Kullanımının kolay olması ve araçta yerden tasarruf sağlamasının yanı sıra, cep telefonumuza bakmamız gereken durumlarda ve aynı zamanda yolda olduğumuzda yol trafiğinden mümkün olduğunca az dikkatimiz dağıldığı için yoldaki güvenliğimizi de artırır. Ancak, sürüş sırasında telefondan veya diğer dikkat dağıtıcı şeylerden uzak durmanız gerektiğini unutmayın. Direksiyon aksesuarları da firmamızda uygun fiyatlarla mevcuttur.

 

 

Araba DöşemesiAraba Döşemesi

Isıtmalı ve soğutmalı koltuklar veya minderler, özellikle soğuk veya sıcak havalarda araç içerisinde sürücü ve yolcuların konforunu tehlikeye atmayacak şekilde koltuk minderleri içerisine yerleştirilen armatürlerdir. Bu elemanlar, çalışması için ihtiyaç duydukları enerjiyi aracın elektrik sisteminden alırlar. Kalça ve sırt bölgesini soğukta ısıtan, sıcakken soğutan bu cihaz daha sonra koltuk ısıtma için ek bir cihaz olarak arabalara entegre edilebiliyor.

Otomotiv iç malzemeleri çevresel etkiler ve yılların getirdiği etkiler nedeniyle zamanla deforme olacaktır. Sonuç olarak, otomobil iç döşemeleri eski işlevini ve görünümünü kaybeder. Bu aşamada, zeminlerin orijinal işlevselliğini ve görünümünü geri kazandırmak için zeminleri yükseltebilir veya daha basit ve daha ucuz bir çözüm olan zemin kaplamasını tercih edebilirsiniz.

 

 

Direksiyon AksesuarlarıDireksiyon Aksesuarları

Direksiyon simidi kılıfları, belki de otomobilin en çok kullanılan parçası olan direksiyon simidi zamanla yıpranarak eski görünümünü kaybettiği için tüm ulaşım modlarında kullanıldığında etki yarattığı için tercih edilmektedir. Orijinal görünümünü kaybetse de eski braketini ve kaymayı önleyici işlevini de kaybeder ve bu da sürüş güvenliğini etkiler.

Bu durumda direksiyon simidinin plastik veya deri döşemesi çıkarılıp yeniden yapılmalıdır. Ancak daha ucuz ve basit bir çözüm arayan araç sahipleri, sıklıkla tercih edilen direksiyon aksesuarı modellerine yönelebilir. Bu kılıflar, bir direksiyon simidini değiştirmekten daha ucuz oldukları ve imalat aşamasının basit olması ve kısa zaman alması nedeniyle tercih edilmektedir.

 

 

Koltuk ve Tavan ÖrtüleriKoltuk ve Tavan Örtüleri

Bir aracın iç ambiyansı modifiye etmeye büyük önem verenlerin ilgi alanlarından biri de koltuk döşemeleri ve tavan döşemesidir. Bir arabanın en çok kullanılan parçalarından biri olan oto koltukları, minderler uzun yıllar kullanımdan dolayı zamanla bozulur, çevresel faktörlerden dolayı döşemelerinde çatlama ve deforme olur. Bu deformasyon sürecinde, otomobilin imalatında kullanılan kumaş ve deri gibi temel malzemelerin kalitesine bağlı olarak deformasyon süresi değişmekte ancak kullanılan temel malzeme ne kadar iyi olursa olsun kaçınılmaz son yaşanmaktadır.

Oto koltuklarının deformasyon ve aşınma süreci başladıktan sonra hem güvenlik ve sürüş konforu açısından hem de diğer yolcuların konforu açısından koltukların döşemelerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişiklikle birlikte otomobilin yıpranmış ve yıpranmış görünümü ortadan kaldırılır ve araç koltuklarının eski konforuna geri dönülür. İstenirse araba koltuğu ve döşemesi sıfırdan yapılarak veya eski koltukların minderleri değiştirilip araba koltuğuna kılıf eklenerek bu değişiklik yapılabilir. Oto koltuk minderleri daha dayanıklı ve kaliteli bir çözüm olsa da çok fazla para harcamadan bu sorunu çözmek isteyen araç sahipleri için oto koltuk kılıfı da alternatif bir seçenek sunuyor.

 

 

Tavan Döşeme AraçlarıTavan Döşeme Araçları

En çok hasar gören ve yıpranan iç döşemelerden biri de tavan döşemesidir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aracınızın tavanını kir ve lekeleri temizlemek için temizlemeye çalışırken yanlış temizlik ürünleri kullanmaktır. Kabin tavan panellerini temizlemek için kullanılan ürünler, kabin tavan panellerini temizlemek için özel olarak yapılmış olmalıdır.

Araç tavan panellerini temizlemek için tasarlanmamış temizleyicilerin kullanılması hem araç tavan paneline zarar verir hem de tavan panelini tavana yapıştıran yapıştırıcı yanlış ürünle temas ederse yapışkan özelliğini hızla kaybeder. Sarkma daha çok belli bölgelerde oluşsa da kalan yapıştırıcılar zamanla tüm tavan panelinin ağırlığını taşıyamaz ve kısa bir süre sonra tüm tavan paneli tavandan ayrılarak asılı kalır.

Yanlış temizlik ürünleri kullanılmasının yanı sıra aşırı sıcak ve soğuk havaya doğrudan maruz kalmak da tavan karolarının zarar görmesinde büyük rol oynar. Diğer bir etken ise sürüş sırasında camların açık olmasıdır. Özellikle yüksek hızlarda camlar açıkken araç kullanmak da tavan panellerinin aşınmasına katkıda bulunur. Bir arabanın tavan döşemesi sarktığında ve yıprandığında, döşemeyi değiştirmekten başka pek bir çözüm yoktur. Araba tavan döşemesini tamir etmek için döşemeyi değiştirmekten başka bir seçenek olmadığı için diğer araba iç döşemelerini tamir etmeye göre pahalı olsa da, döşeme yenilendikçe orijinal görünümüne kavuşacaktır.

 

 

İç Aydınlatma Gereçleriİç Aydınlatma Gereçleri

Otomotiv RGB aydınlatma şeritleri, son zamanların en popüler otomobil aksesuarlarından biri olmakla birlikte, iç ambiyans arasında da en parlak ürünlerden biri. Özellikle gece sürüşlerinde araç içindeki atmosferi değiştiren araç aydınlatma aksesuarları oldukça kullanışlıdır ve çevrenin hafif bir şekilde aydınlatılmasını sağlayarak hoş bir görünüm sağlar.

Tipik olarak otomobilin önünde oturan yolcular için ayrılan RGB şerit LED'ler, aydınlatma aksesuarlarının sürüş sırasında doğrudan fark edilmemesi ve sürüş güvenliğini tehlikeye atmaması için çoğunlukla gösterge panelinin altına ve torpido gözünün altına gizlenmiştir. Yalnızca ışık filtresi görünür ve RGB şeritleri gizlenerek ışık kaynağı karartılmaz.

RGB şerit LED'i çalıştırmak için gereken enerji, 12V çakmak girişi tarafından sağlanır. Arka koltuktaki yolcular için tasarlanan RGB LED'ler genellikle sürücü ve yolcu koltuklarının altında bulunur. Bu şekilde, kablo karmaşası hem gizlenir hem de ışık kaynağını temsil eden görünür RGB şerit LED'leri olmadan yalnızca ışık filtrelemesi görünür olur. RGB'nin en büyük avantajı, istenen rengin kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere üç ana rengin karıştırılmasıyla kolayca elde edilebilmesidir. Şeridin RGB led'lerine istenilen rengi vermek için uzaktan kumanda ile renk seçimi yapmanız yeterlidir. Ayrıca bu kontrolü birçok mod arasında geçiş yapmak için kullanabilirsiniz.

 

 

Diğer Araç İçi Aydınlatma AparatlarıDiğer Araç İçi Aydınlatma Aparatları

Sese göre renk değişimi, desteklenen modellerde yanıp söner. Aynı zamanda bu modlar arasında geçiş yapılabildiği gibi renk geçişinin yoğunluğu, renk parlaklığı ve yanıp sönme hızı da uzaktan kumanda kullanılarak yapılabilmektedir. Böylece RGB şerit LED'ler de kullanıcının isteğine göre özelleştirilebilir. Diğer bir araba iç aydınlatma aksesuarı olan IP neon aksesuarı, RGB LED şeritlere çok benzer. En büyük farkı adından da anlaşılacağı gibi oldukça ip benzeri bir yapıya sahip olmasıdır.

Esnek yapısı nedeniyle genellikle yapısı gereği RGB LED şeritlerin kullanılamadığı yerlerde ve özellikle iç dekorasyon parçaları arasında kullanılır. Başka bir iç aydınlatma aksesuarı da El Wire'dır. Bu ürünlerde RGB LED şeritler gibi istediğimiz zaman renk değiştirme gibi herhangi bir özelleştirme yapamıyoruz. Ancak esnek yapısı sayesinde birçok kullanım alanı olduğu için arabasının iç kısmına şık bir detay eklemek isteyenler için oldukça kullanışlı bir iç aksesuardır.

Krom İç ElemanlarKrom İç Elemanlar

İç mekânda aydınlatma sistemlerinin yanı sıra krom elemanlar da bulunuyor. Arabanın iç tasarımını değiştirmek isteyenlerin en çok rağbet ettiği noktalardan biri de arabadaki krom aksesuarlar. Bu ürünler parlak görünümlerinden dolayı daha şıktır ve kullanıldıkları yerleri dış etkilerden korurlar. Krom dikiz ayna ise bir otomobilin en önemli parçalarından biri olan dikiz aynalarının krom kaplamalarla daha güzel görünmesini sağlar. Parlak görünümleri sayesinde daha şık bir görünüm elde edilir ve dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale getirilebilir. Ayrıca aracın dikiz ayna harici kolçak gibi çeşitli kısımlarına krom parçalar ve detaylar eklenerek daha da şık bir görünüm elde edilebiliyor.

Araba Aksesuarları İçin Malzeme Nasıl Seçilir?Araba Aksesuarları İçin Malzeme Nasıl Seçilir?

Birçok otomobilin iç kısmı, herhangi bir araca uyacak şekilde standart boyut ve şekillerde gelir. Bu, direksiyon aksesuarı kaplamaları ve kızak plakaları gibi yer paspas modellerini içerir. Ancak krom kaplama gibi tercih edilen aksesuarlar araca göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, bir arabanın içi için malzeme seçerken, arabanın markasından ve aksesuarların takılacağı yerin şeklinden yola çıkılmalı ve araca özgü bir formda yapılmamalıdır. Malzemenin şeklinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da malzemenin rengidir.

Malzemenin rengi aracın iç ve dış tasarımına uygun olmalıdır. Bu hassasiyet, aracın tasarımının ve genel görünümünün korunmasına yardımcı olurken, aksesuarın sonradan takılması nedeniyle kısalmasını engeller ve daha iyi bir görünüm sağlar. Aynı zamanda malzeme ve benzeri ürünlerde kullanılan maddelerin araç içindeki yeri de önemlidir. Bu nedenle araç içi için malzeme seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Araç içi için malzeme seçerken renk ve şekilden, kurulacak aracın konumuna ve montaj tekniklerine kadar birçok faktör göz önünde bulundurulur.

Araba İç Aksesuarları Nasıl Takılır?Araba İç Aksesuarları Nasıl Takılır?

Araç sahibi tarafından manuel olarak takılabilen araç iç aksesuarları yelpazesi genellikle her araca uyan standart bir üründür. Bu öğeler dışındaki öğeler genellikle otomotiv tasarımına ilgi duyan ustalar tarafından monte edilir. Aracınıza uygun araç iç aksesuarları, satın aldıktan sonra araç iç aksesuarları sayfamızda bir teknisyen tarafından kolayca monte edilebilir. Bununla birlikte, birçok araba iç mekânının araç sahibi tarafından çok az çabayla monte edilebileceği unutulmamalıdır.

Sürüş Konforunu Artıran Araç İç Aksesuar ModelleriSürüş Konforunu Artıran Araç İç Aksesuar Modelleri

Arabaları ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirmenize ve çeşitli ürünleriyle sürüş deneyiminizi keyifli hale getirmenize yardımcı olacak araba aksesuar modelleri vardır. Aracınızın iç ve dış tasarımının birçok özelliğine uygun parçalar ile aracınızı kurtarabilir ve daha şık hale getirebilirsiniz. Farklı araç marka ve modelleri ile uyumlu aksesuarlar satın alabilir, aracınızın özgün tasarımını koruyabilirsiniz.

Deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyan otomobil aksesuarları, otomobiline önem verenlere yönelik seçeneklerle hem teknik hem de fonksiyonel modeller için doğru parçayı bulmayı kolaylaştırıyor. Aracınızın işlevselliğini artırır, daha kullanışlı hale getirir ve özellikle uzun yolculuklarda size istediğiniz konforu sağlar.

Farklı Tasarımlı Araba İç AksesuarlarıFarklı Tasarımlı Araba İç Aksesuarları

Şık ve estetik bir görünüm kazandıran modeller, araç bakımını kolaylaştırırken, deforme olmuş dış aksesuarların da pek çok marka için üretilen poyra ve sis farları ile değiştirilmesini mümkün kılıyor. İç aksesuarları ile aracınıza zarif bir görünüm kazandıran, kötü havayı araba kokularıyla dışarı atan ve daha ferah hale getiren ürünler. 

Diğer pek çok araba aksesuarı gibi, direksiyon aksesuarı da geniş bir seçim yelpazesine sahiptir. Böylece araç sahipleri zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun desen ve renklerde direksiyon kılıflarını kolaylıkla bulabilmektedir. Direksiyon kılıfı, biraz becerikli herkesin kolaylıkla aracına takabileceği bir üründür. Ayrıca sitemizde konsol kaplama çeşitlerimizi de görebilirsiniz.

Arabanızın İhtiyacı Olan Her ŞeyArabanızın İhtiyacı Olan Her Şey

Uyumlu tasarımıyla otomobildeki konfor alanını genişleten otomobil aksesuarları, deforme olan parçaların da değiştirilmesini sağlıyor. Aracınızın ömrünü uzatan ve estetik bir görünüm kazandıran ürünler, kapı eşiği, sis farları, ikaz lambaları, bagaj havuzu gibi detaylarla trafikte güvenle gezinmenize yardımcı olur.

Aracınızın daha iyi performans göstermesine yardımcı olan aksesuarlarla aracınızın performansını artırabilirsiniz. Seçim yaparken farklı seçenekler sunan farklı ürünler ile sürüş sırasında olası sorunları önleyebilir ve konforunuzu artırabilirsiniz. İç ve dış araç aksesuar modelleri arasından ihtiyacınıza uygun ürünleri seçebilir, aynı gün teslimat seçeneği ile hızlı ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

 

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim