Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar
Ledler Ürünleri

Sıralama:

Ledler

Günümüz araçlarda ledler oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Araçların dış aydınlatmaları olan farlar, stop lambaları ve sinyal lambalarında çok fazla bir şekilde kullanıldığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra araçların iç aydınlatmaları ve gösterge panellerinin ışıklandırılmasında da ledlerden faydalanılmaktadır.

Tüm bunların dışında araç sahipleri dekoratif amaçlı ledler kullanmaya başlamıştır. Özellikle kamyon, otobüs, tır ve her çeşit büyük araçta bu tarz kullanımlar ile karşılaşılmaktadır. Her ne kadar dekoratif amaç ile kullanıldığı düşünülse de temel de yapılmak istenen aracın farkındalığının artırılması ve diğer araçların aracı görmesini sağlamaktır.  Bu şekilde olası kazlarında önüne geçilebilmektedir.

Araç Dışı Aydınlatma

Araçlarda ledler ilk olarak stop lambalarında kullanılmaya başlamıştır. Zaman içerisinde xenon ve halojen farların yerini almaya başlamıştır.

Artan teknoloji ile beraber led teknolojisi de kendisini oldukça ileri seviyeye taşımıştır. Araçlarda ledler algılama teknolojileri ile beraber kullanılmaya başlamıştır. Bu şekilde matris led farlar ortaya çıkmıştır. Bu sistemde her bir led ayrı ayrı kontrol edilmektedir.

Otomobillerde kullanılmakta olan ledler yüksek standartlarda üretilir ve en yüksek düzeyde güvenlik testlerinden geçirilir. Bu sayede kullanım ömürleri daha uzun olmaktadır.

Araç far ve sinyal sistemlerinde kullanılan ledlerin yüksek kaliteli olması, yüksek performansı ve uzun kullanım ömrünü de beraberinde getirir. Burada kullanılan ledlerde beyaz ya da amber renkler tercih edilir.

Araçların stop lambalarında kullanılan ledlerin genellikle orta kuvvette oluğu görülmektedir. Stop lambaları üzerinde kullanılan ledlerin boyutu standarttır ve PLCC tipidir. Otomotiv sektörü için özel olarak üretilmekte olan bu ledlerin rengi kırmızıdır.

Aracın far, sinyal ve stop lambası gibi dış aydınlatma sisteminde yaşanacak olan herhangi bir arızada ledlerin değiştirilmesi, bir ampülün değiştirilmesi gibi sıradan bir işlem değildir. Araç ledlerinin tasarımı ve üretimi araç ömrü baz alınarak gerçekleştirilmiştir. Araç dış aydınlatma ledleri bu düşünce ile devre kartına bağlanmış ve sabitlenmiştir. Değişim işlemi için yardımcı aletlet gerekli olacağından ve devre kartına zarar verilmemesi açısından, aracın servisi ya da iyi bir usta tarafından yapılması uygun olacaktır.

Araç İçi Aydınlatma Nasıl Olur?

Kozmetik açıdan araç içi led aydınlatmalar, otomobil iç aksamına görsel bir şölen katmaktadır. Araç içi led aydınlatma sistemi tüm araçlar için uygulanabilmektedir.

Bu sistemlerin kumandalı olanları da mevcuttur. RGB led olarak adlandırılan bu sistemde aydınlatma ışıkları kullanıcı tarafından istediği gibi kontrol edilmektedir.

Daha sade ve basit görüntü oluşturmak isteyen kullanıcılar için ise tek renk seçeneği de mevcuttur.

Araç İçi Led Aydınlatma Seçenekleri Nelerdir?

Araç içi led aydınlatma sistemleri, araç içerisinde birçok yerde kullanılmaktadır. Genel kullanım alanları şunlardır;

•   Torpido gözü i ç kısmı ve torpido altı.

•   İç döşemeler ve kapı eşikleri.

•   Tavan aydınlatmaları ve köşe aydınlatmaları

•   Bagaj içi aydınlatması

•   Plaka aydınlatması.

Araç içi led aydınlatma sistemi seçilirken dikkat edilmesi gereken gözleri yormaması ve berrak bir ışık veriyor olmasıdır. RGB led sistemi tercih edilerek farklı renk seçenekleri elde edilebilir.

Araç İçi Led Aydınlatmanın Avantajları

Araçlarda kullanılan led aydınlatma teknolojisi birçok açıdan yarar sağlamaktadır. Halojen lambaların problemlerini ortadan kaldıran ledlerin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

•   Araçlarda kullanılan led teknolojisi asla ısınma yapmaz.

•   Montaj aşamasında aracın döşemelerine herhangi bir zarar gelmez.

•   Kullanılan led teknolojisi oldukça az enerji sarfiyatına sahiptir. Bu sebep ile aracın elektrik sisteminde problem oluşmamaktadır.

•   Araçlarda kullanılan led teknolojisinin az enerji tüketmesi sayesinde akünün ömrünü uzatır.

Araçlarda kullanılan led teknolojisi pratik, dekoratif ve ekonomik olması açısından günümüzde oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu ilgi sayesinde led teknolojisi sürekli olarak kendini yenilemektedir.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim