Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar
Yan Basamak Ürünleri

Sıralama:

Her Araca Uygun Yan Basamak Ürünleri

Araç yan basamakları, aracın yan kısımlarına monte edilen, zemin yüksekliğini azaltarak araca binip inmeyi kolaylaştıran parçalardır. Özellikle yüksek zemin yüksekliği olan SUV, pick-up ve off-road araçlarında kullanılan yan basamaklar, araçlara daha sportif ve şık bir görünüm de kazandırabilirler.

Araç yan basamakları, genellikle aracın yan çerçevesine veya altına monte edilirler. Bu parçaların malzeme seçenekleri arasında paslanmaz çelik, alüminyum ve plastik gibi farklı seçenekler mevcuttur. Yan basamakların tasarımı, aracın marka ve modeline göre değişkenlik gösterir ve çoğu zaman aracın dış görünümüne uygun olarak tasarlanırlar.

Araç yan basamaklarının en önemli avantajlarından biri, yolcuların araca daha kolay ve rahat bir şekilde binip inmelerine yardımcı olmalarıdır. Özellikle yüksek zemin yüksekliği olan araçlarda, araçtan inerken yaralanma riskini de minimize ederler. Ayrıca, yan basamaklar aracın dış görünümüne ekstra bir stil katarak aracın daha sportif ve şık görünmesini sağlarlar.

Araç Yan Basamak Çeşitleri

Farklı kullanım alanlarına ve estetik tercihlere uygun birçok otomatik yan basamak çeşidi bulunmaktadır. Otomatik adımların en büyük farkı, markadan markaya farklılık göstermeleridir. Tüm markalar araçlarına uyumlu farklı otomatik kademeler üretirler. Her aracın kapıları ve döşemeleri farklı olduğundan, panoların uyumlu olmaması, kolay monte edilebilmesi ve kullanımının risksiz olması için araç cinsine ve modeline özel olarak üretilmelidir.

Alüminyum otomatik yan basamak tahtası hafif ve dayanıklıdır. Aracınızı ağırlaştırmazlar ve dengesini bozmazlar. Ayrıca yumuşak zeminlere sahip oldukları için ayak sağlığı için harikadırlar. Alüminyum yan basamak panolarının yumuşak hammaddelerden yapılmış olması, çarpışmalara maruz kaldıkları yollarda arazi kullanımı ve sürüş sırasında oluşan darbelerin etkileri nedeniyle şekillerinin bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle otomatik alüminyum yan basamaklar şehir içi ve asfalt yollarda kullanıma daha uygundur.

Krom yan basamaklar daha dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Daha sert ve darbelere karşı korumalı olan kromlu levhalar, engebeli arazi ve yol kullanımı için daha iyi bir araç seçimi olabilir. Kullanım bölgenize göre sayfamızı ziyaret ederek bu adımları atabilirsiniz. Otomatik adımların bir farkı, elektronik olup olmadıklarıdır. 

Kapılar kapandığında ve hareket etmeye başladığında elektrik panelleri otomatik olarak zemine doğru çekerek aracın yan tarafında oluşturdukları çıkıntıyı tahrip eder. Sonuç olarak, dar bir yola, köy yoluna veya viraja çarpma olasılığı azalır. Bu adımlar, kapı açıkken ve araba durdurulduğunda dışarı çıkmanıza yardımcı olur. Sürüş yaptığınız yer dar ise bu tür basamakları tercih edebilirsiniz.

Yan Basamağı Kimler Kullanmalı?

Auto gösterge paneli, kullanım kolaylığı ve günlük rahatlığı sayesinde herkesin yapabileceği uygun bir seçim olabilir. Ancak, bazı insanlar için otomatik adımların kullanılması neredeyse zorunludur. Tırmanmada belirli güçlükleri olan kişilerin arabaya binerken otomatik yan basamak kullanmaları gerekir, hamileler özellikle doğumun ilk birkaç ayından sonra yürümekte ve belirli hareketleri yapmakta güçlük çekmeye başlarlar.

Vücut ağırlıklarından dolayı belleri ve bacakları çok hassastır. Merdiven çıkma, yüksek irtifada yürüme ve aşırı bacak uzatmaları onları zorlaştırır ve bu hareketler özellikle hassas olan hamileler için risk oluşturabilir. Bu tür kişilere arabaya binerken otomatik yan basamak kullanmaları tavsiye edilir. Belli bir yüksekliğin altındaki kişiler, ulaşamamaları veya yetişebilecekleri halde trafikte uzun süre beklemekten kaçınmak için otomatik basamakları kullanmayı tercih edebilirler. Kronik hastalık veya romatoid artrit gibi durumlar nedeniyle sınırlı hareket kabiliyetine sahip yaşlılar da hayatı kolaylaştırmak için kendi kendine adımlamayı kullanmayı düşünebilir.

Ayrıca geçici olarak sırt, bacak veya ayak engeli olan kişiler yüksek araçlara binerken yaralı bölgelerine fazla baskı yapmamak için otomatik adımlar kullanmalıdır. Tüm yan basamak çeşitleri için firmamız tercih edebilirsiniz.

Yan Basamak Fiyatları

Araba yan basamakları, çoğunlukla aracın zeminden yüksekliği yüksek olan SUV, pick-up ve off-road araçlarında kullanılır. Off-road yan basamakları ise, aracın zorlu arazi koşullarında daha iyi manevra kabiliyetine sahip olmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Araç yan basamak fiyatları, marka, model ve malzeme kalitesine göre değişebilir. Yan basamakların malzeme kalitesi, dayanıklılığı ve uzun ömürlü kullanımı etkileyen önemli bir faktördür. Ayrıca, yan basamakların kurulumu da maliyeti etkileyen bir faktördür. 

Yan basamakların fiyatlarını araştırırken, aracınızın marka ve modeline uygun yan basamakları seçmek önemlidir. Ayrıca, yan basamakların kurulumu için bir bütçe ayırmak da gereklidir.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim