Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar
Ön Led Farı Ürünleri

Sıralama:

Ön Led Farı

Otomobil üreticileri ürettikleri her yeni model araçlarda, kullanıcıların karşısına farklı teknolojileri kullanarak çıkmaktadırlar. Modern tasarımlar, güvenliği ön planda tutan yaklaşımlar ve performans öncelikli seçenekler ile araçlar bir önceki modeline göre daha iyi bir duruma gelmektedir. Otomobillerin her bir parçasında yaşanan teknolojik gelişmelerden otomobilin aydınlanma sistemi de etkilenmiştir. 

Günümüzde birçok aydınlatma seçeneği kullanıcılara sunulmaktadır. Önceki dönemlerin teknolojisi içerisinde halojen farlar lüks iken artık günümüzde xenon ve LED farlar öne çıkan bazı özellikler sayesinde kullanıcılar tarafından çok daha fazla tercih edilen aydınlatma sistemleridir.

Ön LED Far Nedir?

İlk olarak Ruslar tarafından 1920 li yıllarda bulunmuştur. Aslında LED elektronik bir devre şeklindedir. LED (Light Emitting Diode) ışık yayan diyot şeklinde ifade edilmektedir. İlk üretildiği yıllarda sadece elektronik cihazlarda gösterge panellerinin ışıklandırılmasında kullanılmakta olan LED teknolojisi, zamanla gelişim göstererek ortam ışıklandırılmasından televizyonlara ve daha birçok alanda faydalanılan bir teknoloji halini aldı.

LED teknolojisi günümüzde otomobillerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Araçlarda ön LED farı, stop lambası, sinyal lambası ve diğer dış uyarıcı lambalar ile araç içi ışıklandırma sisteminde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Ön LED Farın Özellikleri

Ön LED farının birtakım özellikleri bulunur. Bunlar;

•   Halojen farlar yapısal olarak sarı ışık üretir. LED teknolojisine sahip LED aydınlatma sistemi beyaz ışık üretmektedir. Bu sayede ön LED farı daha az enerji tüketir. Bu da araçlar için çok daha az yakıt tüketimi ve daha düşük emisyon değerlerinin yakalanmasını sağlamaktadır.

•    Ön LED farı xenon ve halojen farlara göre daha uzun ömürlüdür.

•   Ön LED farı, Halojenler gibi patlama riski taşımaz.

•   Ön LED farı, dağınık bir ışık yerine, doğrusal ışık üretir.

•   Otomobil üreticilerinin, akıllı teknoloji üretmesine imkan verir. Örneğin, bazı araçlarda ön LED farı, uzunlar açıkken karşıdan gelen aracı algılayarak, yaydıkları ışığı yönlendirebilmektedirler.

Ön LED Farı Çalışma Prensibi

Doğrusal, tek bir yöne giden akım ile çalışan LED teknolojisi, yarı iletken bir devre sistemine sahiptir. Kullanılan LED teknolojisinde akım, yarı iletken malzeme üzerinden katotdan anota geçer. Yarı iletken madde üzerinden geçen akım, foton ışıkları yaymaya başlayarak aydınlatmayı sağlamaktadır. Aslında oldukça basit bir çalışma sisteme sahiptir ve az akım gerektirdiği için önemli derecede enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Ön LED Farı Gelişen Teknolojisi

Ön aydınlatmanın yeni tanımı olarak ifade edilen sistemin adı Matrix ön LED far sistemidir. Matrix LED ve Matrix Laser LED olarak iki paket sunulmaktadır. Üst segment araçlarda kullanılmaya başlayan bu teknoloji, değişen sürüş koşullarına yanıt olarak dinamik kontrollü akıllı ön aydınlatma ve saniyelik huzme uyarlaması için tasarlanmıştır.

Piksel düzeyinde dijital kontrol sağlar.

Sistem, elektronik kontrol ünitesi ve trafik algılama cihazı ile beraber çalışmaktadır. Araç ön LED farı ayrı ayrı kontrol edilebilen piksel düzeyinde LED ler ile donatılmıştır. Karşıdan gelen bir araç ya da önde giden bir araç sistem tarafından anında algılanır ve o araca bakan kısımdaki LED ler kendini otomatik olarak kapatır. Böylece sisteme sahip olan araç görüş netliğini kaybetmeden, karşıdan gelen aracın veya önde giden aracın kullanıcılarına da vermiş olduğu yüksek ışık nedeni ile rahatsız etmemiş olur.

Ön LED Far Taktırmak

Günümüzde daha çok gündüz farı olarak tercih edilse de artan teknoloji ile beraber Ön far olarak da kullanılmaktadır. Ön far çeşitleri için firmamıza başvurabilirsiniz.

Ön LED Far Yasak Mı?

Birçok otomobil firması LED aydınlatma sistemini fabrika çıkışı olarak sunmaktadır. Araç standartlarına uygun bir ön LED farı kullanmak yasak değildir.

Ön LED Far Fiyatları

Bu konuda dikkat edilmesi gereken fiyattan ziyade araç standartlarına uygun bir far seçimi yapmaktır. Uygun far seçimi yapıldıktan sonra kullanılan malzemenin durumuna göre fiyat değişmektedir. Ayrıca işlemi yapacak olan ustaya da yapılacak olan ödeme hesaba katılmalıdır.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim