Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar

Kategori Markaları

Tümünü Temizle
Şnorkel Ürünleri

Sıralama:

MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİYLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak stok hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Ford Ranger 2015+ T7 Snorkel
4,763.32TL

Şnorkel

Günümüzde off road donanımlı arazi araçları oldukça popülerdir. Gerçek bir off road deneyimini yaşayabilmek için kullanılan araçlarda bazı modifikasyon işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bunların başında da şnorkel gelmektedir.

İçten yanmalı motorlar çalışabilmek için yakıtın yanı sıra havaya da ihtiyaç duyarlar. Araca hava akışının sağlanacağı bölge, araç marka ve modellere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklik arazi araçlarında şnorkel adı verilen donanım ile gerçekleştirilmektedir.

Arazi sürüşü sırasında araçlar toz, toprak ve kum ile mücadele ederler. Bu olumsuz ortamlardaki sürüş esnasında şnorkelli araç yoldaki olumsuzluklardan ve kötü hava koşullarından etkilenmeyecektir. Ayrıca dere gibi su geçişi yapıldığı esnalarda da aracın motoru korunmuş olacaktır.

Şnorkel Araçta Ne İşe Yarar?

Şnorkel arazi araçlarının derin su geçişleri esnasında motorun kullanmış olduğu önemli ve oldukça işlevsel bir donanımdır. Araç motorunun suyun içinde dahi görevini yerine getirmesi için yakıt ve hava karışımını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bunun için hava filtre kutusunun emiş kısmı aracın tavanı seviyesinden aşağı olmamak üzere imal edilen donanımdır.

Standart araçlarda kaput ve tampon etrafındaki kanallar sayesinde motorun ihtiyaç duyduğu hava akışı, arazi araçları için yeterli değildir.

Şnorkel; aracı kötü yol şartlarında oluşan toz toprak gibi olumsuz etkenlerden korur ve derin su geçişlerini sağlıklı bir şekilde yapmasını sağlar.

Şnorkel aynı zamanda aracın su emmeyi engellemesi dışında, araca gerekli olan hava akışını da sağlayarak motorun daha stabil çalışmasını sağlamaktadır. Bu da aracın yakıt sarfiyatını azaltma yönünde pozitif katkı sağlar.

Şnorkel Her Arazi Aracı İçin Uygun Mudur?

 Şnorkelin kullanım gerekliliği araca göre değildir. Aracın nasıl bir ortamda kullanılacağı ile alakalıdır. Araç derin su geçişleri ve tozun fazla olduğu ağır arazi şartlarında kullanılıyor ise şnorkel kullanmak oldukça faydalı olacaktır. Tozun fazla olduğu arazilerde aracın ihtiyaç duyduğu hava kalitesi düşecektir. Şnorkelin kullanımı hava kalitesini artıracak ve motor performansını da artıracaktır.

Şnorkel Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Araca bu donanımın montajı esnasında delinecek kaportası ya da kaputu için yapılan tadilat işlemine değecek bir seçim yapılmalıdır. Kaliteli bir snorkel, muadillerine göre biraz daha pahalı gibi gözükse de sağlayacağı fayda ve sorun çıkarmakta oldukça cimri olması sebebi ile oldukça ekonomiktir.

Piyasada birçok farklı marka ve modelde bulunan bu donanım için en azından araştırma yapılarak tercihin belirlenmesi daha sağlıklı olacaktır.

Alınacak şnorkel araca uygun olmalıdır. Arazi sürüşü esnasında araç esneme yapmaktadır. Kullanılan ürün bu tarz esnemelere ayak uyduracak dayanıklılıkta olmalıdır. Araç ile beraber esneyebilmelidir. Ürünün iç yüzeyi pürüzsüz olmalıdır.

Araç için en doğru ürün seçildikten sonraki temel konu; montajın kim tarafından yapılacağıdır. Donanım araca monte edildikten sonra su geçirmezlik testleri yapılmalı ve tam bir sızdırmazlık elde edilmelidir.

Özellikle dizel araçlarda motora gelebilecek tek bir damla su bile motor silindir kapağının çatlamasına, pistonların zarar görmesinde neden olabilmektedir.

Şnorkel Uygulamaları

Piyasada oldukça fazla bulunmasına rağmen birçok kişi bu donanımı kendileri de yapmaktadır. Prensip olarak piyasada satılanlar ile kişilerin kendi yaptığı ürünler aynı işlevi görmektedir. Sadece piyasada satılan şnorkeller daha estetik durmaktadır. Ayrıca şnorkel başlığından su damlacıklarını tahliye etme özelliği de mevcuttur.

Tek yönlü çalışma prensibine sahip olan şnorkellerde hava emiş yönü açık, diğer yön ise kapalıdır. Şnorkel uygulamalarının iyi yapılamadığı bazı araçlarda, araca gaz verildiğinde stop etme gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

Şnorkel Fiyatı Ne Kadardır?

Şnorkelin kitleri her araç için ayrı olarak üretilmektedir. Bu sebep ise fiyatların yüksek olmasına neden olmaktadır. Bu donanımın fiyatları farklı marka ve modellere göre değişiklik göstermektedir. En iyi fiyatlı şnorkelleri firmamızda bulabilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim