Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
  • Güvenli Alışveriş
  • Kolay İade
  • %100 Orijinal Ürünler

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300
Uyumlu Araçlar

Kategori Markaları

Tümünü Temizle
Spacer Flanş Ürünleri

Sıralama:

Spacer Flanş

Spacer flanş olarak bilinen ara parçalar, bir aracın dingil mesafesini artırmak için bir aracın jantı ile göbeği arasında kullanılan ürünlerdir. Jantların biraz daha dışarı çıkması dışında aynı anda harika bir görüntü elde edersiniz. Ara parçalar da amaca göre iki tipe ayrılabilir. Bir yanda orijinal vida aralığına uyan bir ara parçası ve diğer yanda vida aralığını değiştirmek için bir ara parçasıdır. 

Firmamız bu ara parçaları çok dikkatli kullanır. Ara parçalar, tekerlek ve jant arasına takılan yuvarlak disklerdir. Ara parçanın takılmasının amacı, aracın tekerlek jantının ofsetini arttırmaktır. Bu, lastik ebadı değişmese bile sürüş davranışında avantajlara sahiptir. Ara parçalar 3 mm'ye kadar ince veya 23 mm'ye kadar kalın olabilir. Boyut aralığı, tekerleklerinizi ihtiyacınız olduğu sürece çıkarmanıza olanak tanır.

Orijinal Bijon Aralığına Uygun Spacer

Bu tür ara parçalar, aracın palet aralığını ve dingil mesafesini artırmak için kullanılır. Spacer flanş parçaların delikleri, aracın bijon mesafesi ile mükemmel uyum sağlar. Bu nedenle sorunsuz bir şekilde kurulabilir. Montaj sırasında, ara parça önce göbeğe takılır.

 Ardından jantı uzun vidalarla tutturun. Jant ile göbek arasındaki mesafe arttıkça daha uzun cıvata kullanmanız gerekecektir. Firmamızın malzemeleri oldukça kaliteli son teknoloji ürünlerdir.  Her adımın sonunda, ara parçaların genişliğine bağlı olarak her iki tarafta ara parçalar bulunur, bu nedenle kullanılan ara parça kalınlığı x2, ray aralığını artıracaktır.

Bijon Aralığı Değiştirmede Kullanılan Spacer

Aracınızın standart gecikme aralığının 5x100 olduğunu varsayalım. Arabanızın jantını beğendiniz ve bu jant 5x112 dir. Arabanıza uyan cıvata aralığında mevcut değildir. Bu tür ayırıcıların kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu spacer flanş 5x100 pabuç aralığını jantlara uygun 5x112 pabuç aralığına dönüştürür.

 Özel bir arabanın tekerlek göbeğine 5x100 ara cıvata mesafesi ile takılır. Bu çıkıntı 5x112 aralığında deliklere sahiptir ve dişler delinir. Jant montajı yapılırken bu 5x112 delikler işlemi kolayca tamamlamak için kullanılabilir. Firmamız jant seçimlerinizde spacer kullanımını gerçekleştirir.

Spacer Flanş Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Spacer flanş yapımında kullanılan malzeme, spacer flanş seçerken dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Ara parçalar genellikle hafif metalden ve dayanıklı malzemeden yapılmalıdır. Bu genellikle alüminyumdur. Yol sektörü için ucuz olan çeşitleri genellikle demir çelik gibi ağır ve sert malzemelerden yapılmaktadır. 

Bu kadar ağır ve sert malzemelerden yapılmış ara parçaların kullanılması aracın yakıt tüketimini ve daha da kötüsü sürüş sırasında arızalanma riskini artırmaktadır. Sürüş sırasında bu durumla karşılaşmak tekerlek patinajlarına ve kazalara neden olabilir. Bu nedenle araç yorgunluğuna neden olmayan ve böyle bir risk oluşturmayan araca uygun yüksek kaliteli ara parça kullanılması büyük bir avantajdır. Piyasada göbekli ve göbeksiz ayırıcılar vardır.  

Spacer Flanş Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Spacer flanş bir tarafında dışa doğru bir çıkıntı ve diğer tarafında içe doğru bir girinti vardır. Bu şekilde ara parçası girintileri ve çıkıntılarının amacına gelince, girintili parçalar montaj sırasında araç göbeğine tam olarak oturacaktır. Karşı taraftaki çıkıntı, janttaki boşluğa mükemmel uyum sağlar. Bunlar güvenlik ve sağlamlığı artırmak için önemlidir. Ara parçayı mm olarak seçerken kullanılan ara parçanın kalınlığı da önemlidir. Aralayıcı kullanırsanız gerekenden daha kalınsa, kauçuk kaputa sürtünebilir. Bu durum istenmeyen bir durumdur ve tavsiye edilmez. Ayrıca aracın ön ve arka lastikleri arasındaki mesafe aynı olmayabilir. Yani aracınızın ön tarafında 10 mm'lik bir ara parçası kullanmış olmanız, arkada 10 mm'lik bir ara parçası kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Ön ve arkada kullanılan ara parçalar farklı kalınlıklarda olabilir. Firmamız aracınızın kullanımına göre jant seçiminizi sağlar.

Güncel Döviz Kurları

USD
32.43
EUR
35.52
GBP
41.70
JPY
0.19
1GALTIN
2,239.99

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

0850 303 7 300

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim